Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Про проект

Проект
                    Моніторинг дотримання прав людини та основних свобод в Чернігівській області у 2006 році

Метою проекту є проведення моніторингу дотримання особистих прав людини та громадянських свобод на території Чернігівської області протягом 2006 року, зокрема:

  • свободи мирних зібрань;
  • свободи асоціацій;
  • свободи від катувань та жорстокого поводження;
  • свободи від необґрунтованого арешту чи затримання;
  • права на справедливий судовий процес та доступ до правосуддя;
  • права на недоторканість особистого життя (приватність);
  • права на притулок (дотримання прав біженців, шукачів притулку та нелегальних мігрантів);
  • права на доступ до інформації про рішення та діяльність органів місцевого самоврядування;
  • свободи думки, совісті та релігії, свобода вираження поглядів;
  • права на захист від дискримінації.

Особлива увага в рамках проекту буде приділена моніторингу дотримання права власності на землю та свободи інформації. Чернігівська область є аграрним регіоном. Аграрний сектор є бюджето-образуючим. Тому, в контексті земельної реформи, яка реалізується в державі, питання захисту права власності на землю, особливо після розпаювання землі та майна колишніх колективних сільськогосподарських підприємств, має неабияку важливість для регіону. Беручи до уваги попередній досвід комітету, проведення моніторингу дотримання прав пересічних землевласників та власників земельних та майнових паїв на території Чернігівської області дозволить виявити основні тенденції в цьому плані, особливо з приходом до влади нових сил на місцевому рівні. Моніторинг дотримання свободи інформації, а також прав і основних свобод людини в контексті прийняття рішень та нормативних актів органами місцевого самоврядування Чернігівської області, особливо з приходом нової влади та партійної структурованості місцевих рад, дозволить проаналізувати та дослідити рівень відповідальності та демократичності місцевих органів влади в світлі введення в дію конституційної реформи та подальшої проєвропейської та північноатлантичної інтеграції України.

Робота в рамках моніторингу включає збір та аналіз матеріалів про дотримання вище перерахованих прав людини та основних свобод. Здійснюється обмін інформацією з іншими організаціями з метою різнопланового підходу до проблеми та накопичення максимального масиву інформації. Робоча група проекту узагальнить зібраний матеріал. Буде зроблений аналіз випадків порушення прав людини з боку влади за 2006 рік і засоби протидії цьому, які були використані, зокрема громадськими організаціями. Будуть використані матеріали звернень до громадської приймальні комітету, листи до нього, публікації в пресі, матеріали звернень до громадських приймалень інших організацій та установ тощо. Буде зроблений аналіз можливих громадянських дій в Україні щодо змін до законодавства з метою покращення ситуації з дотриманням прав людини, що досліджуються. Також проводяться необхідні дослідження згідно плану, аналіз законодавства, обґрунтування необхідності змін, участь громадськості в лобіюванні змін в подальшому. При здійснені цього етапу проекту будуть використані дослідницькі методи.

Під час здійснення моніторингу буде проведено три круглі столи, присвячені ходу моніторингу та матеріалам зібраним в ході моніторингу за участю всіх заінтересованих сторін, зокрема представників громадських організацій, представників органів державної влади та місцевого самоврядування, МВС, прокуратури, представників органів судової влади, тощо. На останньому круглому столі передбачається узагальнити та обговорити всі наявні матеріали та результати моніторингу перед укладанням загального звіту.

На основі даних моніторингу передбачається підготувати звіт моніторингу. Внутрішня структура звіту буде визначена під час його підготовки, враховуючи матеріали моніторингу. Матеріали звіту увійдуть до Національного звіту «Права людини в Україні – 2006».

Також для більш гнучкого поширення наявних результатів моніторингу та його звіту, а також для налагодження зворотного зв’язку, в рамках проекту працює Веб-сайт присвячений моніторингу, де висвітлюються вище перераховані матеріали.

Сподіваємося, реалізація даного проекту сприятиме дотриманню прав людини в регіоні.   
              
Партнери у виконанні проекту
 
Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.