23.03.2011   15:35Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЗЕМЛЕВЛАСНИКІВ

У вступному слові Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, підкреслив, що в умовах постійних змін земельного законодавства, необхідно проводити широку інформаційно-роз’яснювальну роботу, як серед пересічних землевласників, так й серед представників сільгосппідприємств та фермерських господарств. Для цього, на його думку, необхідно об’єднати зусилля громадських організацій, органів влади та місцевого самоврядування, засобів масової інформації та зацікавлених громадян.

Безпосередньо про правове регулювання земельних відносин, основні проблеми землекористування в регіоні та алгоритм дій громадян у тих чи інших випадках розповів Ігор Пузан, начальник відділу зв’язків зі ЗМІ та громадськістю Головного управління Держкомзему в Чернігівській області. Усім присутнім він нагадав про останні зміни в законодавстві, що регулюють земельних відносин, зокрема, детально зупинився на змінах до Закону України «Про оренду землі».

Відповідаючи на питання учасників семінару, пан Пузан прокоментував, що після очікуваного зняття мораторію на куплю-продаж земель сільськогосподарського призначення з 2012 року не слід очікувати активності на земельному, зокрема на Чернігівщині. Це пояснюється невисокою якістю місцевих ґрунтів. Проте, важливим є саме питання узаконення користування земельними ділянками. Він закликає громадян якнайшвидше належним чином оформити документи на землю, яка є у них у користуванні, аби потім не втратити свої права на неї.

Начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха поінформував про можливості PR-технологій у захисті майнових прав громадян. За його словами, керівники селянських фермерських господарств часто не беруть до уваги, що завдяки пресі можна і поінформувати про свою діяльність, і в разі потреби захистити свої права. Він навів приклади налагодження співпраці із засобами масової інформації та запевнив, що як керівник відповідного підрозділу обласної ради готовий надати фахову допомогу кожному.

Учасники семінару поділилися власними досвідом у вирішенні проблем землекористування та дійшли висновку про необхідність об’єднання зусиль всіх зацікавлених сторін щодо вдосконалення вітчизняного земельного законодавства.

 

Проект реалізується за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр.