29.08.2013   09:55Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

За останні півтора року на Чернігівщині засуджено 14 правоохоронців

Протягом 2012-2013 років окремі чернігівські «правоохоронці» брали хабарі, торгували наркотиками, займалися шахрайством та навіть уганяли авто. Такі дані отримав Чернігівський громадський комітет захисту прав людини від прокуратури Чернігівської області.

За інформацією обласної прокуратури, у 2012 році було завершено розслідування та направлено до суду 9 кримінальних справ відносно працівників правоохоронних органів, з них 5 – щодо співробітників органів МВС.

У 2013 року розпочато судовий розгляд ще у 13 кримінальних провадженнях стосовно співробітників «силових структур», з них 11 – відносно працівників міліції.

За наслідками судових розглядів протягом 2012 та 7 місяців 2013 років на Чернігівщині до кримінальної відповідальності притягнуто 14 правоохоронців (з них – 9 міліціонерів).

Зокрема, серед працівників правоохоронних органів були засуджені за хабарництво, шахрайство, незаконний обіг наркотиків, незаконне заволодіння транспортним засобом, невиконання судового рішення.

На даний час у провадженні слідчих органів прокуратури Чернігівської області перебуває 23 кримінальних провадження стосовно працівників правоохоронних органів, з них 17 працівників органів внутрішніх справ, у яких 2 особам оголошено про підозру у скоєнні злочину.

Збільшення кількості кримінальних проваджень щодо правоохоронців ймовірно може свідчити, що під впливом подій у Врадіївці згори поступила команда терміново продемонструвати народові, що з «перевертнями у погонах» постійно й неухильно боролися й боротимуться.

Щоправда, «правоохоронців», які замість охорони права, своє перебування в лавах «державного озброєного органу виконавчої влади» використовують задля власного збагачення незаконним шляхом, не меншає. Вочевидь, є сенс не тільки нарощувати показники з викриття злочинців-міліціонерів, а й змінювати ситуацію на системному рівні, аби таких значно вбавилося.

В той же час за 11 місяців 2012 року, до вступу у дію нового Кримінально-процесуального кодексу, до органів прокуратури Чернігівської області надійшло 180 заяв та повідомлень щодо застосування працівниками міліції незаконних методів розслідування, насильства, катувань, приниження людської гідності. Але в результаті жодного міліціонера в області за відповідними статтями кримінального кодексу засуджено не було.

* * *

За даними міжнародної правозахисної організації Amnesty International, вірогідність порушення кримінального провадження за злочини міліції в Україні складає 0,27%.