01.12.2017   22:42Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Ідентифікувати означає допомогти!

28-29 листопада та 30 листопада – 01 грудня 2017 року в Чернігові відбулись чергові тренінги «Ідентифікація, пере направлення та надання допомоги дітям, які постраждали від торгівлі людьми». В ці дні активно долучилися до навчання з протидії торгівлі людьми представники центрів соціальних служб в справах сім'ї, дітей та молоді, секторів сім’ї, молоді та спорту, служби у справах дітей, навчально-реабілітаційних центрів та поліції більшої частини районів Чернігівської області.

Тренерами заходу виступили, як завжди, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та експерт Громадської організації «Жіночі перспективи» Олена Кальбус, яка має більш ніж 20-річний досвід роботи в цій сфері. Під час тренінгу було розглянуто низку актуальних питань, зокрема: Що таке торгівля людьми? Яким є механізм такого злочинного бізнесу в Україні? Як це відбувається? Етапи злочинної діяльності. Хто потрапляє у тенета работорговців? Ідентифікація осіб, постраждалих від торгівлі людьми. Роль державних установ у протидії торгівлі людьми, зокрема, у наданні реінтеграційної допомоги та посилення взаємодії на регіональному рівні.

«В країні, де є постійно зростаюча економічна криза, жертв торгівлі людьми може стати все більше і більше»,- прогнозували фахівці районів. «Люди погоджуються на будь-які умови роботи для того, щоб мати хоч якийсь заробіток. Працюють без належних документів, без контрактів та без оформлення».

Пройшовши навчання представники державних установ змінюють ставлення до проблеми ідентифікації постраждалих від торгівлі людьми та надання їм допомоги. Результати семінару опрацьовуються для подальшої роботи, можливості внесення пропозицій та зауважень для врахування наступної роботи з іншими представниками.

Тренінг організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках Програми протидії торгівлі людьми Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, за фінансування Міністерства міжнародних справ Канади та щедрої підтримки американського народу через проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та через Державний департамент США.