08.12.2017   22:44Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Судді південних регіонів України пройшли навчання з міграційних питань

8 грудня 2017 року у Миколаєві відбувся тренінг «Міжнародні та національні стандарти захисту прав шукачів притулку та біженців в Україні» для суддів місцевих загальних та окружних адміністративних судів Миколаївіської, Одеської та Херсонської областей.

Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з регіональним відділенням Національної школи суддів України за сприяння представництва Управління Верховного Комісара ООН з питань біженців в Україні в рамках проекту «Посилення доступу до правосуддя шукачів притулку, мігрантів та інших вразливих груп іноземних громадян в Україні», що виконується за підтримки американського народу, наданої через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Звертаючись до учасників тренінгу, директор Одеського регіонального відділення Національної школи суддів України Валерій Левенець наголосив на важливості проведення подібних заходів та підвищення рівня обізнаності суддів у міграційному законодавстві.

Такий захід дуже важливий для представників суддівського корпусу південних регіонів України, адже саме на території Миколаївської області незабаром запрацює новий Пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства. Цей факт впливатиме на судову практику та вимагатиме нових викликів в сфері доступу до правосуддя для шукачів притулку та нерегулярних мігрантів, які будуть утримуватися в цій установі», - зазначив керівник регіонального відділення Національної школи суддів України.

Тухан Едієв, програмний директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, зазначив, що останні зміни в законодавстві вимагають від представників суддівського корпусу особливої уваги до розгляду справ щодо екстрадиції осіб та видворення іноземців до країн, в яких вони можуть зазнати катувань та жорстокого поводження, в тому числі в розрізі практики Європейського суду з прав людини.

Тренерами заходу виступили провідні українські експерти з міграційних питань, адвокати одеської громадської організації «10 квітня» Марина Курочкіна та Юрій Сиволога, а також радник з правових питань регіонального представництва Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) Дмитро Плечко.

Під час тренінгу учасники змогли ознайомитися з міжнародними та національними правовими механізмами в сфері захисту права на притулок, процедурами визначення статусу біженця за Конвенцією про статус біженців 1951 року та Законом України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», особливостями розгляду справ щодо оскарження рішень міграційної служби про відмову у прийнятті заяви шукача притулку щодо визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та оформлення документів для розгляду таких заяв, розглянули основні аспекти проблеми безгромадянства та практику Європейського суду з прав людини в контексті розгляду справ шукачів притулку.

По завершенню заходу всі присутні отримала сертифікати про проходження навчання щодо надання правової допомоги вразливим групам іноземців.

* * *

Довідково: Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу 55 років. Починаючи з 1992 року, внесок USAID до справи економічного та соціального розвитку України складає близько 2 млрд. доларів США. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як: економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. Додаткові відомості про програми USAID можна отримати у Відділі інформації та зв’язків з громадськістю USAID за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінці http://ukraine.usaid.gov або у соціальній мережі Facebook https://www.facebook.com/USAIDUkraine.

Програма Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Нове правосуддя» реалізується з жовтня 2016 року і ґрунтує свою діяльність на здобутках попередніх проектів USAID «Україна: верховенство права» та «Справедливе правосуддя». Мета програми - надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, адвокатській спільноті, правничим школам, громадянському суспільству, ЗМІ та громадянам у створенні умов для функціонування незалежної, підзвітної, прозорої та ефективної системи правосуддя, яка забезпечує верховенство права, та у боротьбі з корупцією. Детальнішу інформацію про програму можна отримати за телефоном +38 (044) 581-3303.