08.09.2011   15:31Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правоохоронці навчаються дотриманню прав людини

1 вересня 2011 року в День знань розпочалися навчання в системі службової підготовки співробітників Управління МВС в Чернігівській області. Співробітники міліції вивчали статтю 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та матеріали щодо практики застосування цієї норми Європейським Судом з прав людини, основні положення Конвенції проти катувань, жорстоких або таких, що принижують людську гідність видів поводження чи покарання

На запрошення керівництва УМВС в Чернігівській області перше заняття в системі службової підготовки провела Лепеха А.Г. – директор благодійної організації «Чернігівський жіночий правозахисний центр», член Асоціації українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів. Тема проведеного заняття вибрана не випадково. Адже останнім часом в ЗМІ збільшується кількість повідомлень про випадки катувань та жорстокого поводження з громадянами з боку працівників правоохоронних органів. Рівень правоохоронного насилля і невиправданої жорстокості невпинно зростає, а відвідування міліцейських підрозділів стає для громадян небезпечною справою. За даними моніторингу, який проведений Асоціацією УМДПЛ у 2011 році, в підрозділах міліції або через незаконні дії чи бездіяльність правоохоронців загинуло 24 особи.

Ганебні факти проявів брутального чи жорстокого поводження, застосування катувань з боку працівників міліції до цього часу залишаються не викоріненими. Мають місце непоодинокі випадки перевищення службових повноважень унаслідок хибного розуміння інтересів служби, зневажання прав, свобод і законних інтересів громадян. Небажання проведення тривалої роботи щодо документування злочинної діяльності окремих осіб штовхає деяких працівників міліції на шлях здійснення психологічного тиску на затриманих та доставлених, фальсифікацію матеріалів про адміністративні правопорушення, незаконне затримання осіб. Побиття громадян унаслідок намагання будь-яким шляхом розкрити злочин стає наслідком почуття безкарності та вседозволеності, відсутності належних морально-психологічних установок, низького рівня фахової майстерності, загальної культури, професійної деформації, а в ряді випадків і моральної деградації.

Сподіваємось, що вивчення співробітниками міліції статті 3 Європейської конвенції про захист прав людини та основоположних свобод, матеріалів щодо практики застосування цієї норми Європейським Судом з прав людини, основних положень Конвенції проти катувань, жорстоких або таких, що принижують людську гідність видів поводження чи покарання сприятиме зменшенню насилля і невиправданої жорстокості з боку працівників правоохоронних органів щодо громадян.

 

Алла Лепеха

директор БО «Чернігівський жіночий правозахисний центр»