11.12.2009   16:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МІГРАЦІЙНІ ПРОЦЕСИ

Щодо Чернігівщини, то наша область серед лідерів за кількістю нелегальних мігрантів та заяв про надання статусу біженця. Однак омріяний статус дають не всім. Більшість нелегалів з Пакістану та Афганістану у нас затримуватися не хочуть. Вони прагнуть потрапити до розвинених країн Європи.

Начальник управління міграційної служби в Чернігівській області Іван Клановець, каже, що на даний час отримати заяву про надання статусу біженця звернулися близько 300 осіб.

Нині потік нелегалів на Чернігівщині зменшився. Фахівці кажуть, через кризу. Та й Росія посилила свої кордони з країнами Азії. Проте, незважаючи на це, в Чернігівській області вже 2 роки працює пункт тимчасового перебування іноземців в с.Розсудів.

Питання відповідальнності журналістів та професійні стандарти у висвітленні питань міграції та притулку, а також запобігання мові ворожнечі та проявам ксенофобії висвітили координатор проекту „Без кордонів” Максим Буткевич та аналітик Конгресу національних громад України В’ячеслав Лихачов. Зокрема, експерти звернули уваги журналістів на проблему застосування мови ворожнечі деякими засобами масової інформації, а також наголошували на необхіднсті протидії діяльності екстремістських угруповувань, що пропагують ідеї ксенофобії та расизму.