23.06.2021   18:45Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Запровадження ринку землі обговорили з представниками територіальних громад Ніжинського району

Через тиждень стартує ринок землі. Це означає, що громадяни зможуть продати свої земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Але це не єдині зміни, які відбулись в земельному законодавстві. Для того, щоб роз’яснити зміни до земельного законодавства, які були внесені протягом цього та минулого років, для представників територіальних громад, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Регіональним центром з надання БВПД у Чернігівській області та представниками ГУ Держгеокадастру у Чернігівській області було проведено ряд навчальних заходів, останній з яких було відбувся 23 червня в селі Степові Хутори, Ніжинського району.

В якості експерта даного заходу було запрошено начальника управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області Ігоря Пузана.

Ігор Пузан зазначив, що відповідно до підпункту 58 пункту 2 Закону 1423-IX право викупу також належить громадянам України – спадкоємцям громадян, яким належало право постійного користування, право довічного успадкованого володіння земельними ділянками державної і комунальної власності, призначеними для ведення селянського (фермерського) господарства (крім випадків, коли такі земельні ділянки були передані у власність чи користування фізичним або юридичним особам). Якщо таких спадкоємців декілька, земельна ділянка придбавається ними у спільну часткову власність, де частки кожного із спадкоємців у праві власності є рівними.

Права постійного користування та довічного успадковуваного володіння земельними ділянками державної та комунальної власності зберігаються за суб’єктами відповідного права, які не здійснили викуп таких ділянок відповідно до абзацу першого цього пункту”.

Також, він зазначив, що відповідно до змін право користування (оренда, емфітевзис) земельною ділянкою сільськогосподарського призначення може відчужуватися, передаватися у заставу її користувачем без погодження із власником такої земельної ділянки, крім випадків, визначених законом. Відчуження, застава права користування земельною ділянкою здійснюється за письмовим договором між її користувачем та особою, на користь якої здійснюються відчуження або на користь якої передається у заставу право користування. Такий договір є підставою для державної реєстрації переходу права користування у порядку, передбаченому законодавством”.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини спільно з Регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області в рамках реалізації проекту «Забезпечення прав людини та посилення громадянської участі в рамках земельної реформи в Україні» за підтримки Human Rights House Foundation та Європейського Союзу.