12.02.2024   19:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.

Місцева влада, на сьогодні, не достатньо спроможна або обмежена в можливостях ефективно реагувати на ці гуманітарні й безпекові виклики.

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини в межах програми «Спроможні та сильні», що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії, реалізує проект націлений на посилення зусиль різних суб’єктів з протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) на рівні територіальних громад Чернігівської області.

Основними завданнями даної ініціативи є:

- Комплексна підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства на місцевому рівні

- Посилення обізнаності громадськості та груп ризику щодо проблематики гендерно-зумовленого насильства та можливостей отримання допомоги

- Розвиток потенціалу правозахисних та гендерно-орієнтованих НУО Чернігівщини у сфері протидії насильству за ознакою статі, захисту й відновлення прав постраждалого населення.

Отримати юридичну, соціальну, психологічну та іншу допомогу у випадках домашнього насильства можна:

1. За номером телефону: 063-140-63-47

2. Звернувшись на електронну пошту: protection.ua@gmail.com

3. На Facebook-сторінці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: https://www.facebook.com/Chernihiv.Human.Rights.Committee

4. Особисто звернувшись до офісу проекту за адресою: м.Чернігів, вул.Гонча 57

Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” імплементується в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.