25.04.2024   18:13Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правоохоронці та фахівці місцевих громад посилюють спроможність з протидії гендерно-зумовленому насильству

В Чернігові відбулася серія тренінгів для соціальних фахівців, освітян та працівників поліції на тему «Запобігання та реагування на гендерно-зумовлене насильство в місцевих громадах».

Тренером виступив Віктор Вальчук, національний експерт із запобігання та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству.

Під час навчання учасники змогли більше дізнатись про характерні ознаки домашнього насильства, такі як: систематичність вчинення дій, завдання шкоди, вчинення особами, яких об’єднує спільний побут, права та обов’язки, а також місце проживання.

Окремим блоком були розглянуті питання притягнення кривдників до адміністративної та кримінальної відповідальності, обов’язкового складання оцінки ризиків постраждалих осіб від домашнього насильства, детально обговорені практичні аспекти накладання термінових заборонних приписів.

Окрім цього, фахівці та правоохоронці опрацювали практичні завдання на основі реальних кейсів. Метою цього розділу було напрацювання практичних навичок з ідентифікації випадків домашнього насильства та розробки алгоритму дій, направленого на надання всебічної допомоги постраждалій від домашнього насильства особі, включаючи залучення інших спеціалізованих структур.

"Я дізнався багато нових для себе нормативно-правових документів, які відтепер буду використовувати в своїй роботі!"

"Отримав знання щодо багатьох нюансів чинного законодавства для ефективної моєї роботи, як поліцейського."

Це лише декілька відгуків про сьогоднішнє спеціалізоване навчання для представників поліції та фахівців громад по реагуванню на випадки гендерно-зумовленого насильства, зокрема домашнього насильства.

«Підхід в службовій діяльності, орієнтований на постраждалу особу - це не просто слова, це своєчасно прийняті рішення та вжиті заходи для дієвого, ефективного та невідкладного захисту людини, яка постраждала від домашнього насильства», - зазначає тренер навчання Віктор Вальчук.

Проєкт “Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни в Чернігівській області” імплементується ГО "Чернігівський громадський комітет захисту прав людини" в межах програми "Спроможні та сильні", що виконується Фондом Східна Європа за підтримки Швейцарії.