05.06.2024   19:11Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Правозахисники Чернігівщини взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни

В Чернігові відбувся тренінг «Доступ до правосуддя та правова підтримка для постраждалих від війни категорій населення» для місцевих адвокатів та працівників центрів надання безоплатної правничої допомоги.

В межах навчання учасники заходу виокремили проблемні питання щодо надання безоплатної правничої допомоги різним категоріям населення відповідно до чинного законодавства.

Під час заходу правники акцентували увагу на «нових» суб'єктах надання безоплатної правничої допомоги та практичних питаннях реалізації Закону України «Про безоплатну правничу допомогу». Окремо проговорили про необхідність перенаправлення клієнтів до громадських організацій у разі неможливості забезпечення такою допомогою заявників.

Також під час тренінгу обговорили й виклики, з якими стикаються юристи, волонтери, представники центрів безоплатної правової допомоги в умовах війни. Зокрема, правозахисники наголосили на необхідності забезпечення ефективної, дієвої та комплексної допомоги постраждалим від домашнього насильства.

Проект «Посилення доступу до правосуддя в постраждалих від війни громадах Чернігівської області» впроваджує ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» за технічного адміністрування ІСАР Єднання та сприяння Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу, наданої в межах проєкту «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».