11.06.2024   19:22Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

"Сімейна сварка" та "домашнє насильство". Чи тотожні ці поняття та яку загрозу варто очікувати від них?

Саме на таких принципах базувалась коротка лекція для безробітніх, яка була проведена 11 червня у Чернігівській філії Чернігівського обласного центру зайнятості юристкою Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Іриною Бірюк.

За даними статистики МВС України, станом на 2023-ій рік, до органів поліції надійшло близько 300 тисяч заяв та повідомлень про вчинення домашнього насильства, що засвідчує про прогресивність насильства як явища, адже це на чверть більше минулорічних показників. Сьогодні, в еру новітніх цифрових технологій, проблема насильства набуває більш широкого розголосу, але, на жаль, повністю викорінити це явище не вдається, тому саме зараз вкрай необхідно застерігати та інформувати суспільство про проблему насильства, її причини та, безпосередньо, наслідки, до яких вона призводить.

Під час заходу учасники мали змогу:

- ознайомитися з поняттям "насильство";

- виокремити та розпізнати його 4 основних види;

- виявити причини, через які спричиняється насильство;

- навчитися розрізняти міфи, стереотипи та факти про ДН/ГЗН;

- виділити головні розбіжності в поняттях "сімейний конфлікт" та домашнє насильство";

- наостанок, звісно, ознайомитися з номерами гарячих ліній, до яких може звернутися кожен, хто потерпає від насильства, або ж кожен, кому потрібна психологічна підтримка.

Протягом заходу учасники активно обговорювали та наводили аргументи щодо даної проблеми, а наприкінці лекції долучилися до дискусії, в ході якої отримували бажані відповіді на свої запитання.

Також бажаючі можуть отримати оперативну безоплатну юридичну та іншу допомогу:

1. За номером телефону: 063-140-63-47

2. Звернувшись на електронну пошту: protection.ua@gmail.com

3. На Facebook-сторінці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: https://www.facebook.com/Chernihiv.Human.Rights.Committee

4. Особисто звернувшись до офісу проекту за адресою: м.Чернігів, вул.Гонча 57

Допомога надається ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) завдяки фінансуванню від Гуманітарного фонду для України.