28.11.2005   13:28Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ДІЯЛЬНІСТЬ ГРОМАДСЬКИХ ПРИЙМАЛЕНЬ

Учасники семінару зазначили, що проблема безоплатної юридичної допомоги гостро стоїть в Україні. В першу чергу вона торкається слабо захищених в соціальному плані верств населення. Якщо в кримінальному процесі держава обов’язково надає звинувачуваному захисника, то в цивільних справах весь фінансовий тягар сплати послуг адвоката покладається на плечі сторін. Отже позиція того, хто має більші фінансові можливості буде в суді об’єктивно більш кваліфіковано захищена. По суті, це являється порушенням одного з закріплених законом принципів судочинства – принципу рівності сторін. Щоб полегшити доступ громадян до правосуддя, в Україні в останні роки швидко розбудовується мережа громадських приймалень та юридичних клінік.

Учасники багато дискутували по питаннях організації роботи клінік та приймалень, ділились досвідом та навчались психологічним засадам консультування. Другий день семінару був присвячений новелам виборчого законодавства та питанню правової допомоги громадянам під час парламентських виборів 2006.

Головним підсумком семінару стало розуміння необхідності об’єднання зусиль приймалень і клінік, які діють в м.Чернігові, а також постійного контактування з аналогічними закладами в межах всієї України з метою кращого захисту інтересів громадян. Це, в свою чергу, повинно покращити ситуацію з правами людини в регіоні.