13.03.2025 18:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
У кожній громаді, де є випадки насильства, має бути спеціалізована служба підтримки – рішення учасників профільної Міжвідомчої ради
В області на даний час діють 53 такі служби – але лише у 42 територіальних громадах.
Зокрема, мова про три денних центри соціально-психологічної допомоги, шість спеціалізованих служб первинного соціально-психологічного консультування осіб та 44 мобільні бригади.
За словами Андрія Шемця, директора Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, найактивніші у розбудові мережі спеціалізованих служб – Новгород-Сіверський та Прилуцький райони. Там підтримку особам, постраждалим від насильства, надають у всіх громадах без виключення.
В інших трьох районах ситуація залишається з кінця минулого року майже незмінною – жителі громад, постраждалі від насильства, не отримують необхідної допомоги через відсутність профільних спеціалізованих служб.
«З цим питанням зволікати не можна. Було достатньо часу у керівництва громад, щоб створити необхідні служби. Підготовка відповідного доручення начальника ОВА прискорить вирішення цієї проблеми», – акцентував заступник голови ОДА Іван Ващенко, голова Міжвідомчої ради.
Андрій Шемець також додав, що спеціалістами Департаменту буде організовано виїзди до тергромад для оцінки як потреб у створенні спеціалізованих служб, так і поточного стану діяльності вже наявних.
Ще одне питання, яке обговорило зібрання – виконання регіонального Плану дій з імплементації Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир і безпеку» до 2025 року.
Цей план став ключовим інструментом для забезпечення рівних прав і можливостей, зміцнення безпеки жінок і дівчат, а також для посилення їхньої участі у процесах миротворення та прийняття рішень.
Руслана Нагорна, начальниця відділу з питань сім’ї та гендерної політики Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА, наголосила, що важливу роль у виконанні Плану відіграє обласна Коаліція «Чернігівщина 1325», яка об’єднала активних представників громадянського суспільства, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Серед зробленого у межах виконання Плану дій – створення груп самодопомоги та хабів для підтримки жінок, постраждалих від війни; підписано п’ять меморандумів про співпрацю між ОМС та ГО, які опікуються питаннями гендерної рівності; активна участь жінок у волонтерській діяльності; створення 11 жіночих просторів тощо.
У планах – розробка нового регіонального Плану дій з урахуванням нових викликів та рекомендацій від учасників Міжвідомчої ради.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації