15.05.2007   12:47Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Прокуратура зобов'язана захищати права соціально-незахищених громадян

 

Як повідомила Лілія Федорченко, якщо соціально-незахищені громадяни звертаються за допомогою до прокуратури, то тільки в цьому випадку, вони отримують всю необхідну допомогу, і саме працівники прокуратури будуть захищати їх інтереси в судах всіх інстанцій.

 

Тому, починаючи з 2004 року, у 8 випадках визнано недійсною приватизацію майна державних підприємств в частині включення житлових будинків до статутних фондів новостворених акціонерних товариств, чим попереджено неправомірне виселення декількох тисяч громадян. Крім того, шляхом пред'явлення позовів до суду захищені житлові права більше десятка неповнолітніх, що інколи шляхом якихось махінацій чи інших протизаконних дій зостались без житла та попали до інтернат них закладів тощо.

Важливо зазначити, що хоча перші справи тягнулись доволі тривалий час, але поступово справа пішла на краще, додала Лілія Федорченко. Але вже сьогодні знову з'явилися подібні справи як в обласному центрі, так і сільській місцевості. І прокуратурі знову приходиться новими житлово-майновими конфліктами, як з гуртожитку, що знаходиться на вулиці Белова, так і по гуртожитку заводу "Жовтневий молот". А також по проблемам, не передачі до комунальної власності будівель, що знаходяться в деяких селах, як сталося в селі Лемеші Козелець кого району.

Наприкінці, Лілія Федорченко подякувала керівництво як Чернігова, так і області за ту позицію, що вони займають, стаючи на захист прав соціально-незахищених громадян.

 

Олександр Шило,

Чернігівський монітор