Legal Relief

Проект «Юристи для журналістів»

Мета проекту - створення Центру правової допомоги журналістам регіональних засобів масової інформації «Юристи для журналістів», в тісній співпраці з рядом місцевих організацій. Завдяки цьому, була утворена структура, яка діяла проводила многосторонню діяльність по правовому захисту свободи слова та свободи преси в регіонах України. Головні зусилля були направлені на попередження появи різних конфліктів між мас медіа та представниками місцевої влади шляхом консультацій, експертизи та освіти серед журналістів.

Діяльність проекту:

  • В рамках проекту було організовано Інтерактивну службу правової допомоги та експертизи для журналістів регіональних ЗМІ, яка, по запиту, надає правову допомогу журналістам, а також робить експертизу журналістських матеріалів перед їх публікацією.
  • Створення електронної розсилки «Захист свободи слова та преси в регіонах України»;
  • Створення Інтернет-порталу «Юристи для журналістів»;
  • Публікація бюлетеню «Юристи для журналістів»;
  • По закінченню проекту, публікація звіту по результатах реалізації проекту та узагальнених порадах журналістам з питань захисту їх прав.

В результаті реалізації проекту створено потужний міжрегіональний ресурс по захисту свободи слова та свободи преси в Україні шляхом попередження порушень цих свобод. Діяльність проводилася в різних напрямках, охвачуючи всіх журналістів регіону. Будь-який журналіст, користуючись услугами Центру, міг попередити адміністративного тиску на регіональні медіа. Використовуючи Інтернет, журналісти могли знайти необхідну правозахисну інформацію, отримати правову консультацію та провести правову експертизу цих матеріалів. Загалом біля 500 журналістів була проектом охвачені діяльністю проекту.

Проект за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»