Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.09.2007   01:56Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МІЛІЦІЯ З НАРОДОМ!

 

Начальник УМВС області генерал-майор міліції Валерій Нонік зокрема сказав: "Забезпечення прав людини є найважливішим загальноприйнятим пріоритетом демократичного суспільства, й одночасно - одним із основних завдань правоохоронних органів. Діяльність органів внутрішніх справ, займає особливе місце в системі юридичних гарантій, за допомогою яких забезпечується реалізація прав і свобод громадян в державі. Громадянин взаємодіє з державою, головним чином, через право, закони, інші нормативні документи, що безпосередньо визначають правове становище, місце і роль у суспільстві кожної людини.

 

В листопаді минулого року при УМВС України в Чернігівській області створено Громадську Раду з питань забезпечення прав людини з метою сприяння органам внутрішніх справ області в питаннях забезпечення прав людини, зміцнення законності, підвищення правової культури серед працівників органів і підрозділів, розумінні ними необхідності дотримання прав людини, підвищення правової культури та свідомості населення області."

 

Головний міліціонер області зробив екскурс в історію створення консультативно-дорадчого органу при обласному Управлінні (Громадської Ради з питань захисту прав людини), націленого на створення системи громадського контролю за діяльністю органів внутрішніх справ у сфері захисту основних прав і свобод людини, спрямованого на максимальне дотримання громадських прав і унеможливлення фактів порушень законності з боку  працівників Чернігівської міліції.

 

Генерал Нонік підкреслив, що мета діяльності Громадської Ради - стати сполучною ланкою між Управлінням внутрішніх справ  і громадськістю, населенням з метою формування позитивної суспільної думки про роботу нашої міліції, підвищення авторитету працівників органів внутрішніх справ і престижу служби загалом.

 

Протягом майже року членами громадської ради при УМВС України в Чернігівській області ініційовано спільну роботу в таких напрямках, як: захист прав громадян при затриманні та проведенні досудового слідства; попередження домашнього насильства та торгівлі людьми; права неповнолітніх; захист прав працівників органів внутрішніх справ.

 

Для відкритості та прозорості роботи міліції керівництво Управління ініціювало проведення спільних прийомів громадян в громадських приймальнях, постійно проводиться незалежний моніторинг умов утримання та дотримання прав осіб, що утримуються в ІТТ. Запроваджений механізм спільних інспекцій ізоляторів тимчасового тримання доказав ефективність такої форми цивільного контролю та сприяв покращенню умов утримання.

 

Підсумовуючи свій виступ, начальник УМВС Валерій Нонік зазначив, що на перших кроках роботи виявляються проблеми в діяльності органів внутрішніх справ, які безпосередньо стосуються прав людини, а тому і вимагають від нас зближення, узгодження позицій роботи міліції та правозахисних громадських організацій, розуміння необхідності спільної роботи.

 

Він завірив членів Ради, що для органів внутрішніх справ Чернігівської  області проблеми дотримання прав людини залишаються пріоритетними, і співпраця органів внутрішніх справ з громадськими правозахисними організаціями буде розвіватись в системі постійного діалогу.

 

Валерій Вікторович Нонік із задоволенням виконав приємну місію - вручив членам Ради офіційні посвідчення.

 

Серед них:

 

координатор дій від громадськості Співголова Громадської Ради - ЛЕПЕХА Ала Григорівна;

 

секретар від громадськості - ТАРАСОВ Віктор Володомирович;

 

куратор Чернігівської області, член Громадської Ради МВС України ЧЕМЕРИС Володимир Володимирович;

 

члени Громадської Ради:     ВОДОЛАГІН Сергій Миколайовтич;

 

                                               ДОРОЖКІНА Ірина Василівна;

 

                                               ЕДІЄВ Тухан Аліханович;

 

                                               ПЕТРОВА Тамара Іванівна;

 

                                               ПІДДУБНА Наталія Олександрівна;

 

                                               ТАРАСОВ Олексій Володимирович;

 

                                               ТРОФИМОВ Олександр Георгійович;

 

 

 

З трибуни УМВС координатор дій від громадськості Співголова Громадської Ради Алла Лепеха зупинилася на недопущенні неправомірного застосування органами внутрішніх справ під час забезпечення прав і свобод громадян зброї та спецзасобів, унеможливленні порушень прав людини.

 

Вона підкреслила, що дуже важливо, аби засоби використовувались працівниками міліції виважено, законно.

 

Пані Лепеха відзначила позитивний вплив роботи мобільних груп - як одного з елементів національного механізму попередження катувань та жорстокого поводження по відношенню до громадян та порушення їх прав і свобод. Члени ГР вирішили вважати роботу мобільних груп як один з основних напрямків роботи діяльності УМВС України в Чернігівській області зі створення превентивних механізмів відповідно до вимог ратифікованого у липні 2006 року факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження чи покарання.

 

Всі засідання ГР висвітлюються в ЗМІ, а рішення, плани роботи, результати роботи мобільних груп розміщуються на сайті УМВС.

 

Алла Григорівна зокрема сказала: "Хоча рішення ГР носять рекомендаційний характер, ми все ж таки маємо надію, що діяльність нашої ГР сприятиме дотриманню прав і свобод громадян нашої області.

 

І багато буде залежати від нашої спільної з Вами зацікавленості і роботи в цих напрямках."

 

Того ж дня начальник УМВС України в Чернігівській області Валерій Нонік спільно з членами Громадської ради провели спільний прийом громадян.  

 

ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Медичні заклади Чернігівщини готуються до голосування на спеціальних виборчих дільницях 22:06

5 липня 2019 року відбувся тренінг для відповідальних працівників стаціонарних лікувальних закладів Чернігівської області, в яких утворені спеціальні виборчі дільниці.

Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення: круглий стіл в Чернігів 22:55

До Міжнародного дня на підтримки жертв катувань за ініціативи відокремленого підрозділу громадської організації «Україна без тортур» у Чернігівській області відбувся круглий стіл на тему: “Стандарти належного поводження в місцях попереднього ув’язнення» для начальників установ виконання покарань, начальників слідчих ізоляторів ДКВС України, психологів відділів соціально-виховної та психологічної роботи установ виконання покарань та слідчих ізоляторів ДКВС України.

Військовослужбовцям та вразливим виборцям Чернігівщини роз’яснюють виборчі права та правила голосування 22:40

В рамках просвітницької кампанії в соціально-медичних установах та військових частинах Чернігівської області активісти проводять правоосвітні заходи з питань виборчих прав громадян, зокрема які тимчасово обмежені в пересуванні, та правил голосування.