Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

14.09.2007   01:56Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

МІЛІЦІЯ З НАРОДОМ!

 

Начальник УМВС області генерал-майор міліції Валерій Нонік зокрема сказав: "Забезпечення прав людини є найважливішим загальноприйнятим пріоритетом демократичного суспільства, й одночасно - одним із основних завдань правоохоронних органів. Діяльність органів внутрішніх справ, займає особливе місце в системі юридичних гарантій, за допомогою яких забезпечується реалізація прав і свобод громадян в державі. Громадянин взаємодіє з державою, головним чином, через право, закони, інші нормативні документи, що безпосередньо визначають правове становище, місце і роль у суспільстві кожної людини.

 

В листопаді минулого року при УМВС України в Чернігівській області створено Громадську Раду з питань забезпечення прав людини з метою сприяння органам внутрішніх справ області в питаннях забезпечення прав людини, зміцнення законності, підвищення правової культури серед працівників органів і підрозділів, розумінні ними необхідності дотримання прав людини, підвищення правової культури та свідомості населення області."

 

Головний міліціонер області зробив екскурс в історію створення консультативно-дорадчого органу при обласному Управлінні (Громадської Ради з питань захисту прав людини), націленого на створення системи громадського контролю за діяльністю органів внутрішніх справ у сфері захисту основних прав і свобод людини, спрямованого на максимальне дотримання громадських прав і унеможливлення фактів порушень законності з боку  працівників Чернігівської міліції.

 

Генерал Нонік підкреслив, що мета діяльності Громадської Ради - стати сполучною ланкою між Управлінням внутрішніх справ  і громадськістю, населенням з метою формування позитивної суспільної думки про роботу нашої міліції, підвищення авторитету працівників органів внутрішніх справ і престижу служби загалом.

 

Протягом майже року членами громадської ради при УМВС України в Чернігівській області ініційовано спільну роботу в таких напрямках, як: захист прав громадян при затриманні та проведенні досудового слідства; попередження домашнього насильства та торгівлі людьми; права неповнолітніх; захист прав працівників органів внутрішніх справ.

 

Для відкритості та прозорості роботи міліції керівництво Управління ініціювало проведення спільних прийомів громадян в громадських приймальнях, постійно проводиться незалежний моніторинг умов утримання та дотримання прав осіб, що утримуються в ІТТ. Запроваджений механізм спільних інспекцій ізоляторів тимчасового тримання доказав ефективність такої форми цивільного контролю та сприяв покращенню умов утримання.

 

Підсумовуючи свій виступ, начальник УМВС Валерій Нонік зазначив, що на перших кроках роботи виявляються проблеми в діяльності органів внутрішніх справ, які безпосередньо стосуються прав людини, а тому і вимагають від нас зближення, узгодження позицій роботи міліції та правозахисних громадських організацій, розуміння необхідності спільної роботи.

 

Він завірив членів Ради, що для органів внутрішніх справ Чернігівської  області проблеми дотримання прав людини залишаються пріоритетними, і співпраця органів внутрішніх справ з громадськими правозахисними організаціями буде розвіватись в системі постійного діалогу.

 

Валерій Вікторович Нонік із задоволенням виконав приємну місію - вручив членам Ради офіційні посвідчення.

 

Серед них:

 

координатор дій від громадськості Співголова Громадської Ради - ЛЕПЕХА Ала Григорівна;

 

секретар від громадськості - ТАРАСОВ Віктор Володомирович;

 

куратор Чернігівської області, член Громадської Ради МВС України ЧЕМЕРИС Володимир Володимирович;

 

члени Громадської Ради:     ВОДОЛАГІН Сергій Миколайовтич;

 

                                               ДОРОЖКІНА Ірина Василівна;

 

                                               ЕДІЄВ Тухан Аліханович;

 

                                               ПЕТРОВА Тамара Іванівна;

 

                                               ПІДДУБНА Наталія Олександрівна;

 

                                               ТАРАСОВ Олексій Володимирович;

 

                                               ТРОФИМОВ Олександр Георгійович;

 

 

 

З трибуни УМВС координатор дій від громадськості Співголова Громадської Ради Алла Лепеха зупинилася на недопущенні неправомірного застосування органами внутрішніх справ під час забезпечення прав і свобод громадян зброї та спецзасобів, унеможливленні порушень прав людини.

 

Вона підкреслила, що дуже важливо, аби засоби використовувались працівниками міліції виважено, законно.

 

Пані Лепеха відзначила позитивний вплив роботи мобільних груп - як одного з елементів національного механізму попередження катувань та жорстокого поводження по відношенню до громадян та порушення їх прав і свобод. Члени ГР вирішили вважати роботу мобільних груп як один з основних напрямків роботи діяльності УМВС України в Чернігівській області зі створення превентивних механізмів відповідно до вимог ратифікованого у липні 2006 року факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність видів поводження чи покарання.

 

Всі засідання ГР висвітлюються в ЗМІ, а рішення, плани роботи, результати роботи мобільних груп розміщуються на сайті УМВС.

 

Алла Григорівна зокрема сказала: "Хоча рішення ГР носять рекомендаційний характер, ми все ж таки маємо надію, що діяльність нашої ГР сприятиме дотриманню прав і свобод громадян нашої області.

 

І багато буде залежати від нашої спільної з Вами зацікавленості і роботи в цих напрямках."

 

Того ж дня начальник УМВС України в Чернігівській області Валерій Нонік спільно з членами Громадської ради провели спільний прийом громадян.  

 

ЦГЗ УМВС України в Чернігівській області

 

Останні новини

Тренінг для правозахисників та громадських активістів «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» 15:10

Оголошується відбір учасників на тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.

У Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців порушуються права неповнолітніх мігрантів 21:05

Напередодні новорічних свят моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Чернігівській області Алли Лепехи та моніторів національного превентивного механізму Дмитра Науменка, Інни Сімакіної, Тухана Едієва здійснили повторний візит до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У Новгород-Сіверському районі прийняли Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню 23:51

24 березня 2017 року на пленарному засіданні Новгород-Сіверської районної ради (12 сесія сьомого скликання) була прийнята «Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Новгород-Сіверського району на 2017 – 2019 роки».

Юристи ЧГКЗПЛ допомогли переселенцю-«чорнобильцю» повернути свою пенсію 23:44

Припинення пенсій внутрішньо переміщеним особам і мешканцям неконтрольованих територій - це одне з постійних питань, за вирішенням яких звертаються до юристів переселенці та родичі тих людей, хто вимушений залишатися з певних причин на небезпечній території України, де панує беззаконня та продовжуються обстріли вже четвертий рік поспіль.

У Чернігові презентували дослідження про права людини в Україні 21:27

Українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.