Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


 

Посилення правових можливостей

Надання безоплатної правової допомоги громадянам

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) працює в сфері надання безоплатних правових послуг жертвам порушень прав людини, малозабезпеченим та вразливим верствам населення з 2000 року. На базі організації постійно працює громадська приймальня з прав людини, що працює як на базі офісу організації в м.Чернігові, так й шляхом виїздів мобільної приймальні в сільську місцевість регіону. Юристи комітету надають безкоштовну юридичну допомогу громадянам, права яких були порушені або в яких виникають труднощі з реалізацією своїх прав, в тому числі з питань звернення до Європейського суду з прав людини.

Основна ідея цього напрямку діяльності ЧГКЗПЛ полягає у здійсненні системних змін задля розширення доступу населення до реалізації прав, які є ключовими для самостійного покращення людиною свого соціально-економічного становища. Першочергова увага приділяється зверненням, пов'язаним з реалізацією і захистом трудових прав, права власності, права на доступ до правосуддя і свободу підприємництва, а також протидією корупції.

В рамках цього напрямку ЧГКЗПЛ є членом мереж громадських приймалень Української Гельсінської спілки з прав людини, Американської асоціації юристів – Ініціативи «Верховенство права» (ABA-ROLI), проекту USAID «Правова країна». ЧГКЗПЛ є співзасновником та партнером Української Фундації Правової Допомоги та Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги. З 2010 року на ЧГКЗПЛ комітету працює Центр правової інформації та консультацій в рамках Ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження».

Серед специфічних цільових груп, яким надаються безоплатні правові послуги, зокрема є шукачі притулку та мігранти, що утримуються в Чернігівському Пункті тимчасового перебування іноземців «Розсудів», а також постраждалі від проявів дискримінації та ксенофобії, жертви катувань та жорстокого поводження, тощо.

В рамках цієї діяльності ЧГКЗПЛ співпрацює з органами юстиції, провідними адвокатами та правозахисниками, іншими правозахисними НУО, зокрема в рамках проведення різних активних правоосвітних заходів, лекцій, семінарів, тижнів права, зокрема для громадських активістів, правоохоронців, студентів-правників, засуджених, безробітних, участь у Всеукраїнському дні безоплатної правової допомоги, тощо.

Особливе місце в роботі приймальні приділяється стажуванню студентів юридичних факультетів місцевих ВНЗ. Деякі з них продовжують працювати в ЧГКЗПЛ в якості волонтерів.

Виконавчий директор ЧГКЗПЛ Віктор Тарасов є членом Координаційної ради з питань правової освіти населення при голові Чернігівської облдержадміністрації.

 Громадська приймальня з прав людини:

Телефонна «гаряча» лінія: 063-140-63-47

Адреса: вул.Гонча 57/1, м.Чернігів, 14000

Графік роботи: понеділок - п’ятниця, 10.00 – 17.00.

Знайти нас на карті: http://map.cn.ua/info/1688/

E-mail: protection.ua@gmail.com

ЧГКЗПЛ на фейсбуці: http://www.facebook.com/Chernihiv.Human.Rights.Committee