Останні публікації
28.05.2008 14:02 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРОТИДІЯ РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇ
Як зазначив пан Едієв: «Вже сьогодні створюється неправильне ставлення до іноземців зі сторони преси та місцевого населення. Біженці, шукачі притулку та «нелегали» для пересічних громадян є тотожними поняттями і найчастіше асоціюються з різноманітними інфекційними хворобами».
Дмитро Плечко, радник з правових питань Управління Верховного комісару ООН у справах біженців в Україні презентував проект «Концепції Державної міграційної політики України» з коментарями УВКБ ООН, а також розкрив принцип невислання та навів статистику надання статусу біженця в Україні за останні 10 років.
Дмитро Гройсман, координатор Вінницької правозахисної групи, зробив доповідь на тему «Свобода вираження думки та «мова ворожнечі» в рішеннях Європейського суду з прав людини». В своєму виступі пан Гройсман висвітив основи Європейської Конвенції з прав людини 1950 року, відокремив основні принципи роботи та застосування згаданого міжнародного акту у контексті свободи вираження поглядів та думок. Зауважувалось також і те, що інколи свобода вираження поглядів може конфліктувати з правом на справедливий судовий розгляд, правом на повагу особистого життя та правом на свободу совісті та релігії. Учасники заходу мали можливість ознайомитись з рішеннями Європейського суду з прав людини у справах пов’язаних з ксенофобією та расизмом.
Максим Буткевич, представник Ініціативи «Без кордонів» зауважив, що протягом періоду 2006-2007 р.р. в Україні зросла кількість нападів на людей через їхню відмінну зовнішність, передусім таку, яка вказує на іноетнічне походження чи належність до інших етнічних, расових, релігійних, субкультурних груп. Напади набули більш жорстокого і систематичного характеру, здійснюються зазвичай організованими групами молодих людей. Ці тенденції – лише деякі з ознак того, що в Україні остаточно оформилося середовище, яке дотримується ксенофобських, расистських, а нерідко – неонацистських ідей. Учасники цього середовища керуються вказаними ідеями у своїй діяльності, вживаючи крайніх методів, та поширюють їх передусім у молодіжному середовищі.
Всі наведенні факти викликали жвавий інтерес представників суддівського корпусу Чернігівщини.
Проект реалізується за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.