Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.09.2008   09:21Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ РАСИЗМУ ТА КСЕНОФОБІЇ

Тепер прийшов час пожинати плоди цієї короткозорості.

Минулі два тижня Чернігів став відомий всій Україні, і нажаль, не святкуванням Дня визволення міста від фашистських загарбників, і не відзначенням ювілею літописної згадки про Чернігів. Місто стало відомим завдяки витівкам неонацистських молодчиків. Так, 13 вересня 2008 року в місті відбувся захід "Чужинці геть додому", організований низкою ультраправих (у т.ч. неонацистських) організацій, які провели у місті Чернігові марш під ксенофобськими гаслами, спрямованими проти іноземців. Цей шабаш закінчився виступом рок-групи, названої на честь фашистського карального загону СС часів Другої світової війни. Жахливо було спостерігати на веселощі внуків та правнуків спалених заживо жителів Корюківки, Сосниці та десятків інших населених пунктів Чернігівщини, які через 65 років після страти своїх пращурів гуляли під музику групи названої на честь їх катів!

Все це мало дійсно криваве продовження. Згідно інформації Громадського антифашистського спротиву, окремі учасники заходу прийняли участь у поножовщині, яка відбулася біля залізничного вокзалу міста. В результаті декілька молодих людей отримали ножові поранення. Хоча й міліція відкидає фашистське підґрунтя цього випадку, але є інформація з джерел, які вказують на її правдивість.

Всього вищенаведеного можна б було уникнути, якби наша влада не відмахувалась від найменших проявів неонацизму та расизму в місті у минулому, а вживала передбачені на те законом заходи. Наприклад, коли з’явилась інформація про кілька випадків побиття в місті вихідців з африканських та азійських країн, треба було не говорити, що цього «не може бути», а проводити відповідні розслідування та вивчення ситуації. Коли біля навчальних закладів міста роздавалися листівки з закликами розправи над всіма чужинцями в регіоні, особливо тих хто перебуває в центрі тимчасового перебування іноземців в селі Розсудів Ріпкинського району, або тих хто одружився на українках, керівництву ВНЗ треба було вжити заходів до розповсюджувачів цієї ксенофобської пропаганди. Але всього цього не було зроблено.

Тепер ми отримали те, що й повинні були отримати: замість слави туристичного центру України, славу міста – розсадника неонацизму, славетного своїми ксенофобськими заходами. Про який міжнародний туризм та іноземні інвестиції може говорити після цього влада?

 

Зазначені вище тенденції не можуть не викликати занепокоєння у всіх здорових сил суспільства. Давно настав час зрозуміти всім, і світова історія цьому вчить, що агресивна ксенофобія є такою ж складовою частиною фашистської ідеології, як расизм і антисемітизм.

Усвідомлюючи відповідальність за майбутнє нашої держави, ми – представники громадянського суспільства – вважаємо своїм обов'язком об'єднати зусилля для протидії діяльності неонацистських організацій та просувати в суспільстві ідеї толерантності.

 

Ми закликаємо правоохоронні органи:

    провести належне розслідування та залучити до кримінальної відповідальності організаторів і учасників нападу 13 вересня 2008 р.;

    розглянути питання про існування та ліквідацію організацій, що організували захід "Чужинці геть додому" та давно відомі своїми ксенофобськими й расистськими акціями;

    вжити безумовних заходів щодо припинення поширення закликів до дискримінації та насильства над представниками національних, релігійних і інших меншин через засоби масової інформації та Інтернет-сайти;

    притягти до відповідальності організаторів заходу "Чужинці геть додому" за розпалювання національної та расової ворожнечі та ненависті, пропагування неонацистської ідеології та заклики до насильницьких дій щодо іноземців.

 

Ми вимагаємо від керівництва міста та області:

    взяти під особистий контроль розслідування подій 13 вересня 2008 р. у м.Чернігові;

    привселюдно засудити діяльність осіб і організацій, що призивають до насильства над іноземцями та представниками національних меншин, до їхньої сегрегації та дискримінації;

    увійти із ініціативою до Чернігівської міської ради про введення обмежень на проведення в місті публічних заходів ультранаціоналістичної спрямованості;

    активізувати діяльність щодо виховання в молоді толерантності та нетерпимості до проявів фашизму та ксенофобії.

 

Ми звертаємося до мешканців міста Чернігова та області:

    настійно звернути увагу органів влади щодо необхідності законодавчих та адміністративних гарантій дотримання прав іноземців та меншин;

    сприяти регулярному моніторингу положення із правами іноземців та меншин в регіоні;

    підтримати діяльність неурядових організацій, що здійснюють моніторинг, захист прав меншин та громадський контроль над діяльністю органів влади в цій сфері;

 

Ми закликаємо осередки політичних партій, громадські організації й всіх громадян, кому дорога доля Батьківщини, відкинути безглузді забобони та об'єднатися в діючому неприйнятті пропаганди і акцій неонацистів, проти кого б вони не були спрямовані.

 

          

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

 

Останні новини

Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04

16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.

Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15

10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».

ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55

Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.

Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36

7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.

Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52

30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.