Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

06.11.2008   08:46Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРОТИДІЯ КСЕНОФОБІЇ ТА РАСИЗМУ

Тухан Едієв закликав представників правоохоронних органів вживати всіляких заходів щодо припинення закликів до дискримінації та насильства над представниками національних і інших меншин, звернув увагу присутніх щодо необхідності законодавчих та адміністративних гарантій дотримання прав іноземців та меншин, а також наголосив на необхідності активізувати діяльність щодо виховання в молоді толерантності та нетерпимості до проявів фашизму та ксенофобії.

Ольга Веснянка, редактор порталу Xenodocuments.org.ua, тренер з прав людини під час виступу зауважила, що дослідження міжнародної організації Міжнародна Амністія в Україні свідчить про зростання кількості нападів на людей за расовими, етнічними або релігійними ознаками, що викликає занепокоєння. Вони мають широкий діапазон - від словесних образ до серйозних фізичних нападів та навіть вбивств. Крім того, будь-яка людина, яка не схожа на пересічного українця, підлягає численним перевіркам документів з боку міліції, що призводить до поборів або інших зловживань. Зростання кількості нападів створює атмосферу страху та невпевненості, особливо серед шукачів притулку та біженців. Міжнародна Амністія стурбована неадекватним реагуванням українських органів влади. Незважаючи на те, що в результаті критики з боку міжнародної спільноти були вжиті деякі заходи, представники уряду досі проявляють нерозуміння природи расової дискримінації та серйозності цієї проблеми в Україні.

Після виступу представника Міжнародної Амністії учасники семінару мали можливість переглянути та прокоментувати документальні  фільми  «Чистилище» та «Фортеця Україна» про становище мігрантів та  біженців в Україні.

Максим Буткевич, представник Ініціативи «Без кордонів» зазначив, що на сьогодні в Україні органи внутрішніх справ не проводять окремого обліку злочинів, скоєних з мотивів расової чи національної ворожнечі, або ж подібні злочини кваліфікуються як хуліганство; потерпілі не звертаються до міліції, вважаючи це марною витратою часу, не довіряючи їм, або через попередній негативний досвід спілкування, побоюючись їх; не існує комплексної неурядової системи моніторингу подібних випадків, яка давала б картину, бодай віддалено подібну до реальної – через відсутність налагодженої системи отримання інформації.  «Майже ніколи расистське насильство не закінчується судовим переслідуванням за відповідними статтями Кримінального кодексу, тому й неможливо і спиратися на статистику судових вироків. Отримання інформації про рішення суду також є дуже складним», - підкреслив пан Буткевич.

 

Останні новини

Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15

20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.

Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29

22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.

Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20

Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.

Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23

Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.