Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

27.01.2009   12:29Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ В ДІЯЛЬНОСТІ ОРГАНІВ ВНУТРІШНІХ СПРАВ

В кожному ІТТ МРВ області у 2008 році проведені поточні косметичні ремонти. Разом з тим, в одній із камер ІТТ Семенівського РВ потребує заміни санвузол, не відокремлені санвузли у ІТТ Ніжинського МВ, Семенівського РВ, не обладнані стільці у Ічнянському ІТТ. Строк придатності постільного майна в ІТТ області на 70% вийшов. Не відповідає міжнародним стандартам освітлення у ІТТ Н-Сіверського, Ічнянського МРВ та і в більшості ІТТ області.

Хочеться відмітити, що у 2008 році активізувалась діяльність мобільних груп. За 2007 - 2008 роки члени мобільних груп побували у всіх ІТТ області по декілька разів.

Так, починаючи з квітня цього року, членами мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області спільно з помічником Міністра перевірено 27 ІТТ.

По кожному факту виявлених недоліків направляється вказівка до МРВ області, встановлюються терміни для усунення виявлених недоліків, проводяться службові перевірки, винні співробітники, в тому числі начальники міськрайорганів притягуються до дисциплінарної відповідальності. Щопонеділка проводяться оперативні наради при начальнику УМВС області, на які за результатами перевірок ІТТ викликаються керівники МРВ. По кожному такому факту приймаються відповідні рішення. Так, на останні наради, з метою усунення виявлених в ході перевірок недоліків, викликались начальники Ріпкінського, Ніжинського, Семенівського, Городнянського МРВ. }м дані певні терміни для усунення недоліків.

В 2008 році за прорахунки в діяльності спецустанов міліції до дисциплінарної відповідальності притягнуто 52 співробітники.

28 травня 2008 року питання «Про роботу мобільних груп з моніторингу забезпечення прав і свобод людини та громадянина в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області» виносилося на розгляд на засіданні Громадської ради, на якому проаналізовано роботу по усуненню недоліків, виявлених під час моніторингу ІТТ міськрайвідділів членами мобільних груп. Питання «Про роботу мобільних груп з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області в 2-му півріччі 2008 року» розглядалось на засіданні Громадської ради 14 серпня 2008 року. На цьому ж засіданні був затверджений графік виїздів мобільних груп з моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ Чернігівської області у 2-му півріччі 2008 року.

Члени Громадської ради звернулись до благодійних фондів та благодійних організацій області з проханням надати допомогу в забезпеченні спецустанов постільною білизною, миючими засобами та надати допомогу утримуваним в забезпеченні одягом, взуттям.

 На сьогоднішній день така допомога надійшла від центру медико-соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Відродження» (директор Пасічник В.І.) і передана в ІТТ області.

Про   передачу   гуманітарної   допомоги   (постільної   білизни,   миючих   засобів, канцтоварів) в ІТТ Чернігівського РВ вийшла телепередача. Ця робота планується проводити і надалі.

Хочеться відмітити, що відбулися певні позитивні зміни в ІТТ області, а саме: в ІТТ Ріпкінського РВ відремонтовано душову кімнату, замінено вікна, в ІТТ Семенівського РВ повністю замінено постільну білизну, в ІТТ Прилуцького МРВ - проведено гарячу воду в камери, в ІТТ Ніжинського МРВ - зробили ремонти у всіх камерах, замінили покриття стін типу "шуба" на гладке покриття. Після відвідування мобільною групою Талалаївського РВ, ІТТ було закрите для усунення виявлених недоліків і до цього час ще не відкрите. Значно покращилось харчування в більшості ІТТ області, з'явились рушники, мило.

І це радує, бо ми вважаємо, що члени Громадської ради до цього доклали немалих зусиль.

Розглянуто 4 скарги, які надійшли від утримуваних в ІТТ. По кожній проведено перевірку.

Але є ще достатньо недоліків, над якими потрібно працювати. Залишаються невирішеними питання щодо матеріально-технічного забезпечення ізоляторів тимчасового тримання в Чернігівській області.

На сьогодні спецустанови області лише на 70 відсотків забезпечені медикаментами, аптечками, дезкамера є лише в одному ІТТ - Менського РВ, кварцові лампи є поки що лише в половині установ, телефони довіри встановлені не в усіх ІТТ.

Для укомплектування спеціальних установ постільною білизною, побутовими холодильниками (для зберігання передач утримуваним), стаціонарних електроплит (для розігріву їжі), трьохсекційних ванн для миття посуду, а також для заміни вікон камер, з метою приведення санітарно-гігієнічного стану ІТТ до міжнародних норм, необхідні капіталовкладення. Протягом 2007 - 2008 року відповідно до існуючих програм щодо забезпечення прав людини в місцях попереднього ув'язнення на ремонт, реконструкцію та матеріально-технічне забезпечення ІТТ з державного бюджету кошти не виділялись. Обладнання ІТТ санвузлами, проточним водопостачанням, каналізацією та проведення щорічних косметичних ремонтів здійснювалося за рахунок МРВ УМВС.

Вважаю, що необхідно звернутись від імені Громадської ради до МВС України з проханням виділити відповідні кошти на покращення матеріально-технічного забезпечення ізоляторів тимчасового тримання в Чернігівській області та введення в дію ІТТ Щорського та Носівського РВ.

 

Секретар Громадської ради з прав людини

при УМВС України в Чернігівській області                                         Віктор Тарасов

 

Останні новини

У Чернігівському пункті тимчасового перебування іноземців порушуються права неповнолітніх мігрантів 21:05

Напередодні новорічних свят моніторингова група у складі регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого в Чернігівській області Алли Лепехи та моніторів національного превентивного механізму Дмитра Науменка, Інни Сімакіної, Тухана Едієва здійснили повторний візит до Чернігівського пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства.

У Новгород-Сіверському районі прийняли Програму правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню 23:51

24 березня 2017 року на пленарному засіданні Новгород-Сіверської районної ради (12 сесія сьомого скликання) була прийнята «Програма правової освіти та надання безоплатної правової допомоги населенню Новгород-Сіверського району на 2017 – 2019 роки».

Юристи ЧГКЗПЛ допомогли переселенцю-«чорнобильцю» повернути свою пенсію 23:44

Припинення пенсій внутрішньо переміщеним особам і мешканцям неконтрольованих територій - це одне з постійних питань, за вирішенням яких звертаються до юристів переселенці та родичі тих людей, хто вимушений залишатися з певних причин на небезпечній території України, де панує беззаконня та продовжуються обстріли вже четвертий рік поспіль.

У Чернігові презентували дослідження про права людини в Україні 21:27

Українці цінують свої права і свободи, хоча погано орієнтуються у змісті і походженні прав людини, сутності правових механізмів, а також назагал демонструють досить низьку готовність до активних дій задля відстоювання власних прав.

Переселенці та мешканці Чернігівщини можуть отримати грантову підтримку на розвиток самозайнятості та професійного орієнтування 22:41

Міжнародна організація з міграції (МОМ) за фінансової підтримки Уряду Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє через Міністерство з міжнародного розвитку (DFID), продовжує проект з підтримки самозайнятості та професійного орієнтування внутрішньо переміщених осіб та представників місцевих громад в Україні.