Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

23.03.2009   13:26Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

НАПАД НА БІЖЕНЦЯ

Але, після 3 діб перебування в ізоляторі тимчасового тримання, наше «гуманне» правосуддя відпустило «національно-свідомого» нападника на підписку про невиїзд. Родичі та друзі нападника намагалися вдатися до погроз чеченській родині, підсилаючи невідомих людей, навіть зі зброєю, пропонуючи "сидіти спокійно" чи взагалі "убиратися в Чечню". Наразі, триває слідство. Кримінальна справа порушена за ст. 121 Кримінального кодексу України («Нанесення тяжких тілесних ушкоджень»).

Сім’я чеченців оселилися в Чернігові в середині 90-х років під час першої чеченської війни, отримавши офіційно статус біженців в Україні. Протягом 2004-2005 рр. в розпал другої чеченської кампанії члени родини неодноразово зверталась по допомогу до Чернігівського громадського комітет захисту прав людини через постійні погрози та образи з боку місцевих жителів та навіть звинувачення «в зв’язках з бойовиками». І ось в сім’ї чергова трагедія.

Допомогу в лікуванні постраждалому надало Управління Верхового комісара ООН у справах біженців. Юридичну допомогу надає Чернігівський громадський комітет захисту прав людини.

 

На фото: постраждалий та його мати біля Чернігівського міського відділу міліції

 

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.