Останні публікації
22.07.2009 08:13 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ПРОТИДІЯ КАТУВАННЯМ
Учасниками прес-конференції було представлено результати роботи Громадської ради при УМВС області та механізм моніторингу дотримання прав людини в ізоляторах тимчасового тримання (ІТТ), а саме мобільні групи. Основною функцією цих груп є недопущення фактів катувань та жорстокого поводження по відношенню до затриманих чи заарештованих осіб.
Зокрема, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов розповів місцевим мас-медіа про історію створення, функції, завдання мобільних груп, про результати їхньої діяльності на Чернігівщині й в Україні в цілому. Як зазначив пан Тарасов: «У завдання мобільної групи входить фіксація того положення справ, що існує в райвідділах, кімнатах для доставлених, ізоляторах тимчасового тримання. Дотримання прав затриманих, умови їхнього тримання, інформація про правила звернення громадян в органи міліції, умови роботи співробітників міліції - це коло питань, що входять у компетенцію мобільних груп. За результатами кожного виїзду складається звіт, що направляється для інформації й реагування керівництву органа, що перевіряється. До складу мобільної групи входять як співробітники міліції, так і в обов'язковому порядку представники від громадськості».
— В ізоляторах тимчасового тримання Чернігівської області затриманих вже майже не б'ють і не катують, — підкреслила помічник міністра внутрішніх справ УМВС в області Алла Лепеха. — Навпаки, у затриманих за останні роки умови перебування покращилися. За втручання членів громадської ради при обласній міліції, було зроблено багато. Проведено косметичний ремонт ІТТ у райвідділах, видана нова постільна білизна. В деяких замінена сантехніка».
Те, що в ІТТ не катують, підтвердила і співголова громадської ради, директор БО «Чернігівський жіночий правозахисний центр» Валентина Бадира. «Б'ють, катують у міліцейських кабінетах, — уточнила Валентина Андріївна. — Це ж уявіть, що треба робити з людиною, аби вона зізналася... Знаю історію однієї мешканки Чернігова. Вона підписала зізнання, що вбила (!!!) свою подругу. Вже вісім років відбуває покарання за те, чого не вчиняла».
«Затриманих не можна бити і катувати, але це часто робиться безкарно. У колонії, де відбувають покарання колишні правоохоронці (с.Макошине, Чернігівська область), немае жодного засудженого за катування, лише за перевищення службових повноважень, що караеться менш суворо. Довести застосування недозволених методів дізнання складно. Адже б'ють у кабінетах, опорних пунктах, на вулиці, — говорить Валентина Бадира. — Люди часто звертаються до правозахисників щодо порушень своїх прав з боку міліції. Проте не завжди готові йти до кінця, відстоювати свою позицію».
Під час прес – конференції також були приведені статистичні дані стосовно порушень прав людини в діяльності ОВС області та притягнутих до відповідальності співробітників міліції.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.