Останні публікації
08.03.2011 23:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ЗАХИСТ ПРАВА ВЛАСНОСТІ НА ЗЕМЛЮ
Голова Краснянської сільської ради Віталій Маслюк надав представникам громади докладний звіт про роботу виконкому сільської ради та голови за 2010 та початок 2011 року, підняв нагальні питання соціально-економічного розвитку громади.
Зокрема, голова сільради зазначив:
- що ще не всі селяни належним чином оформили договори оренди на земельні паї з місцевим сільгосппідприємством;
- багато громадян, що придбали садиби у селах Краснянської сільської ради (Красному, Скорінці та Золотинці) та там не проживають, не утримують свої «маєтки» у належному стані, не прибирають подвір’я та не ремонтують паркани, що розвалюються;
- сільській раді не вистачає коштів на розчистку доріг взимку, на ремонт доріг по селу, на відновлення вуличного освітлення і т.п.;
- але незважаючи на складне економічне становище, керівництво сільської ради намагається вирішувати нагальні питання селян та громади разом з районною владою та місцевими підприємцями і сільгоспвиробниками.
Під час громадських слухань мешканцями Краснянської сільської ради активно піднімалися питання щодо приватизації присадибних ділянок, проблеми з майновими паями, розвитку особистих селянських господарств, труднощі в користуванні розпайованими земельними ділянками, питання благоустрою території. Особливе занепокоєння у селян викликала погана якість доріг в межах сільської ради та відсутність власної пожежної команди.
Криком душі можна назвати виступ краснянської доярки-передовиці, яка скаржилась на те, що на сьогодні закупівельні ціни на молоко становлять тільки 1.80 грн. за літр і їй вигідніше пустити худобу «під ніж» на м’ясо, ніж працювати собі у збиток.
Як зазначив начальник відділу по зв’язкам із ЗМІ та громадськістю Головного управління держкомзему в Чернігівській області Ігор Пузан, сільським жителям потрібно використовувати своє право на безкоштовну приватизацію земельних ділянок та не затягувати з оформленням державних актів, бо земля – це безцінний скарб, який держава поки що надає безкоштовно. А чи будуть мати таке безкоштовне право їх діти? Також він зауважив, що бюджет сільської ради міг би значно поповнитися за рахунок надходжень коштів за користування та оренду землі, якщо б усі підприємства та підприємці належним чином оформили свої земельні відносини з громадою.
Заступник голови РДА Микола Ганжа відмітив високий професіоналізм та відповідальність голови Краснянської сільради Маслюка В. О. у підготовці та проведенні загальних зборів, у своїй роботі та пообіцяв підтримку районної влади у вирішенні наболілих проблем.
Депутат Чернігівської районної ради Володимир Чаус пообіцяв, що він триматиме на особливому контролі нагальні проблеми мешканців Краснянської сільської ради, зокрема сприятиме вирішенню питання з районним автошляховим управлінням щодо залучення спецтехніки для покращення якості дорожнього покриття на території Краснянської сільської ради. Також депутат Чаус подякував голові Маслюку В. О. за відповідальне ставлення до вирішення проблем Краснянської громади та за взаєморозуміння і плідну співпрацю.
Загалом, учасники зборів зазначили, що важливою передумовою соціально-економічного розвитку громади та дотримання прав землевласників має стати системна співпраця органів місцевого самоврядування, органів державної влади, сільгосппідприємств та громадських організацій.
По закінченню зборів за сприяння виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова та депутата Чернігівської районної ради Володимира Чауса перед сільською громадою виступив колектив місцевого ансамблю «Вербиченька» (художній керівник Раїса Потій).
Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Дотримання прав людини селян-власників землі та покращення їх доступу до правосуддя в Чернігівській області» реалізується за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр.
Останні новини
Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19
Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.
Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46
23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».
Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35
Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.