Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

12.07.2011   11:02Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

ПРАВО НА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ

Кабінет міністрів України, на виконання ухвалених Верховною Радою цих змін до бюджету, наприкінці липня своєю постановою також обмежив розмір пенсійних виплат дітям війни, дітям-інвалідам та чорнобильцям. Але уряд не лише намагається максимально обмежити соціальні виплати, але й безпосередньо чинить тиск на суд. Зокрема, Міністерство фінансів надіслало лист до Вищого адміністративного суду України, у якому закликає ВАСУ до формування судової практики по соціальних справах, яка забезпечить “бюджетну стабільність”. На думку правозахисників, таке звернення є тиском на суд і втручанням у здійснення правосуддя. В свою чергу, Пенсійний фонд дав вказівку своїм обласним управлінням в односторонньому порядку не виконувати рішення судів про соціально-економічні права громадян.

Це вже не перший випадок спроби обмежити пенсійні виплати пільговим категоріям громадян, незважаючи на те, що ст. 22 Конституції України та рішення Конституційного Суду України вказують на недопустимість звуження прав при прийнятті нових законів або  внесенні  змін до чинних законів та зменшення розміру виплат законом про держбюджет.

Тому майбутнє гідної старості та права на соціальний захист знову вирішуватиметься в судах. Але з 19 червня 2011 року, з дати набуття чинності Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про держбюджет на 2011 рік", процедура та перспективність розгляду позовів по соціальним справам "дітей війни" та "чорнобильців" виглядає ще більш туманною.

Як зазначає виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини  Віктор Тарасов: «Тисячі справ щодо соціальних виплат, які гарантовано законом, але не забезпечено бюджетними коштами, фактично паралізували діяльність судової системи. Подібні питання найбільш гостро стоять на Чернігівщині. Більшість позивачів – люди похилого віку, значна частина пенсіонерів проживає в сільській місцевості. Пенсіонерам важко не лише фізично обійти всі кабінети та вистояти у багатогодинних чергах, а й взагалі розібратися у самому процесі подання заяви до суду. Значний обсяг складної юридичної інформації значно ускладнює звернення пенсіонерів до суду. Соціальна незахищеність пенсіонерів не дозволяє їм користуватися дорогими послугами професійних юристів. "Діти війни", особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, не просять зайвого, а лише намагаються відновити свої порушенні права та отримувати хоча б ті невеличкі надбавки до пенсії, що має гарантувати їм Держава. Натомість пенсіонери вимушені звертатись до суду, втрачати час, здоров’я, а в світлі останніх реалій і взагалі втрачати віру у верховенство права».

На вирішення цих проблем й націлена діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини (ЧГКЗПЛ). В рамках цієї діяльності за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», який впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії протягом 2009-2012 рр., надається безкоштовна правова допомога соціально незахищеним громадянам, в першу чергу сільським мешканцям, як на базі громадської приймальні ЧГКЗПЛ так й під час виїздів юристів в сільську місцевість Чернігівської області, розповсюджується друковані видання з питань захисту прав людини, проводяться правоосвітні заходи серед різних цільових груп, тощо.

Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, можуть звертатися по безкоштовну юридичну допомогу до громадської приймальні за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57/1; телефон «гарячої лінії»: (022) 612-532.

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.