Останні публікації
11.08.2011 13:02 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
ЗАХИСТ ПРАВА НА ПРИТУЛОК
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини (ЧГКЗПЛ) у своїй роботі не розділяє людей за їх легальним чи нелегальним статусом, наявністю чи відсутністю умов отримання легального статусу в Україні. Маючи багаторічний досвід роботи з іноземними громадянами ми постійно зіштовхуємось з різноманіттям проблем і скарг від шукачів притулку різного рівня складності: від проблем зі здоров’ям та ризику примусового видворення до скарг на прояви расизму та насилля на ґрунті ненависті, жорстоке поводження з боку правоохоронних органів, тощо. Наше завдання підійти індивідуально до кожної людини, що потребує допомоги, зрозуміти її ситуацію та надати швидку і якісну допомогу.
Так, в травні 2011 року за сприяння ЧГКЗПЛ і завдяки швидкому втручанню у справу представництва УВКБ ООН в Україні, було зупинено примусову і незаконну депортацію двох громадян Афганістану. Зазначені особи знаходились в процедурі оскарження рішення органа міграції в наданні статусу біженця. Рішення суду першої інстанції не встигли набрати законної сили, а особи – використати своє гарантоване право на оскарження. Силами нашої організації і УВКБ ООН, осіб було звільнено прямо в аеропорту Бориспіль за кілька годин до примусової депортації. На даний час, завдяки участі юристів ЧГКЗПЛ, справи зазначених громадян Афганістану розглядаються в Київському апеляційному адміністративному суді.
На початку 2011 року в м.Тернопіль було незаконно затримано громадян Сомалі, які мали знаходитись в процедурі надання статусу біженця і під час затримання мали всі необхідні документи. Постановою Тернопільського окружного адміністративного суду іноземців було примусово затримано і поміщено до Пункту тимчасового перебування іноземців і осіб без громадянства «Розсудів» Чернігівської області. В квітні 2011 року юристи ЧГКЗПЛ оскаржили зазначену постанову. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду було скасовано постанову Тернопільського окружного адміністративного суду, а зазначені особи після свого звільнення повернулися до процедури надання статусу біженця в Україні.
Не зважаючи на недосконалість чинного законодавства, що регулює міграційні процеси та, іноді, непорозуміння з представниками державної влади, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує займатися проблемою нелегальної міграції в Україні, докладаючи максимум зусиль для дотримання прав іноземних громадян, які потребують захисту і допомоги в нашій державі.
Надія Едієва
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.