Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

09.11.2011   11:34Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ ГРОМАДЯНАМ

Найкращим помічником у цій ситуації можуть бути адвокати: допомога цих фахівців часто дозволяє не лише захистити передбачені законом права, але й отримати більше. Принаймні в цивільних справах, де основним принципом є змагальність сторін.

Проте вартість послуг адвокатів є значною, для орієнтації ми наводимо деякі розцінки одного з адвокатських бюро Чернігова. Щодо яких зазначено, що ці ціни – середні по місту.

Усні консультації – від 20 грн. (Але зазначимо, що звичайна вартість юридичних консультацій в місті - 50 грн.).

Письмові консультації – від 100 грн.

Аналіз договорів та інших документів – від 100 грн.

Складання простого позову (аліменти, розлучення) – від 100 грн.

Складання інших позовних заяв – від 300 грн.

Складання заяви до Європейського суду – від 500 грн.

Ведення справ у суді по цивільних справах – 2500 грн. плюс 500 гривень за другий та кожен подальший день у суді.

Кримінальні справи (включаючи участь у судовому слідстві) – 4000 грн. плюс 500 грн. за кожен день участі в судових засіданнях.

Коли людина не має таких коштів, то відповідно до міжнародних угод у сфері прав людини необхідну правову допомогу їй має надавати держава. Це й реалізовано у новому Законі, згідно якого держава має надавати безоплатно первинну правову допомогу. Яка включає:

     1) надання правової інформації;

     2) надання консультацій і роз'яснень з правових питань;

     3) складення  заяв, скарг та інших  документів  правового характеру (крім процесуальних документів).

Такі юридичні послуги, як складання позовних заяв, представництво в суді тощо - відносяться до вторинної правової допомоги. Таку допомогу держава буде надавати безоплатно лише певним категоріям осіб за принципом «pro bono». Тобто коли допомогу надають адвокати, а держава оплачує їх послуги.

Отримати ж безоплатну первинну правову допомогу може кожний, для цього відповідно до ст.10 Закону треба звернутися з письмовою чи усною заявою до центральних чи місцевих органів влади, органів місцевого самоврядування відповідно до їх компетенції. Правова інформація за таким зверненням має бути надана на протязі 15 днів, інша первинна правова допомога – протягом місяця.

Проте в Чернігові безкоштовну первинну правову допомогу можна отримати й у Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини за адресою м.Чернігів, 14000, вул. Горького 57, тел. (022) 612-532, з 11.00 до 16.00. Тут можна отримати потрібну правову інформацію, юридичні консультації, допомогу у складанні простих документів (заяв, звернень тощо). 

 

Останні новини

12:08

Під час чергової експертної наради провели окрему робочу зустріч з регіональною координаторкою взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах 17:06

18 жовтня в Європейський день протидії торгівлі людьми, представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини незважаючи на повітряну тривогу, що тривала понад 15 годин, провели інтерактивний воркшоп «Як уникнути торгівлі людьми у сучасних умовах».

Відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при Чернігівській ОВА 17:01

18 жовтня відбулося чергове засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, запобігання та протидії домашньому насильству та протидії торгівлі людьми при облдержадміністрації.

Правозахисники на варті захисту прав медіа в умовах війни 19:07

14 жовтня в Чернігові відбувся інтенсивний офлайн тренінг “Журналістика майбутнього: Право, Захист та ШІ” для місцевих журналістів та представників громадських організацій, організований Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) та Регіональним хабом Інституту масової інформації “Медіабаза Чернігів”.

Чернігівські правники посилюють спроможність в захисті прав постраждалого від війни населення 22:19

В Чернігові відбувся тренінг для представників системи безоплатної правничої допомоги в Чернігівській області проведено тренінг на тему «Захист прав постраждалого від війни населення».