Останні публікації
24.12.2012 16:59 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Громадські активісти Чернігівщини навчаються захищати соціально-економічні права
Семінар для представників громадських організацій Чернігівської області на тему «Механізми забезпечення права на соціальний захист» відбувся в Чернігові 2 березня 2012 року.
За словами виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктора Тарасова, питання ефективного захисту соціальних-економічних прав, проблеми обмеження пільг та соціальних виплат пільговим категоріям громадян набули особливого резонансу в сучасному українському суспільстві. Це свідчить про необхідність невідкладного реформування системи надання пільг в державі та реалізації продуманої державної соціальної політики. ЗМІ та громадські організації не можуть залишатись осторонь від цього процесу.
Детально про теперішню ситуацію з дотриманням права на соціальний захист в Україні розповів юрист Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Щербатюк. Він висвітлив конкретні національні та міжнародні механізми захисту соціально-економічних прав українських громадян, а також навів наявні шляхи вирішення найбільш розповсюджених порушень у цій сфері на сучасному етапі. На думку пана Щербатюка, через ускладнення захисту соціально-економічних прав в судових інстанціях України, найбільш перспективним способом захисту порушених таким чином прав наразі є звернення до Європейського суду з прав людини.
Питання доступу до публічної інформації як одного з нових механізмів захисту соціально-економічних прав висвітлив начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. Він зупинився й на вимогах Закону України «Про захист персональних даних», адже громадські організації у своїй повсякденній діяльності працюють із певними базами соціально вразливих верств населення.
Учасники семінару зійшлися на думці, що в такій ситуації, яка наразі склалася в державі, саме громадські організації здатні активізувати громаду на захист своїх соціально-економічних прав, налагодити міжсекторне співробітництво у питаннях розв’язання проблеми обмеження соціальних виплат та пільг, гарантованих законодавством вразливим верствам населення. Крім того, вони можуть здійснювати громадський моніторинг діяльності органів влади у сферах, пов’язаних із соціальним захистом.
Захід проведено Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини за підтримки проекту «Розвиток громадянського суспільства», що впроваджується Програмою розвитку ООН в Україні.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.