Останні публікації
25.12.2012 12:35 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
На Чернігівщині працюють сільські Центри безоплатної правової допомоги
В Чернігівському районі відкрилися сільські Центри правової інформації та консультацій, які працюють на базі Краснянської та Киїнської сільських рад Чернігівського району. Центри правової інформації та консультацій працюють в рамках проекту Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” Міжнародного фонду “Відродження” та за сприяння депутата Чернігівської районної ради Володимира Чауса.
В зазначених сільських Центрах працюють юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, до сільських рад безкоштовно передані комп’ютери, принтери, комплекти юридичної літератури.
Основними питаннями, з якими звертаються громадяни до Центрів правової інформації та консультацій, є проблеми пенсійного забезпечення та соціального захисту, питання земельних й орендних відносин, проблеми призначення житлових субсидій, питання пов’язані з оформленням спадщини, тощо.
В рамках роботи Центрів надається, як юридичні консультації, так й допомога у складанні процесуальних документів, представлення інтересів в судах в резонансних та стратегічних справах, загальна правопросвітницька діяльність.
Як зазначає голова Громадської ради при Чернігівській райдержадміністрації, депутат Чернігівської районної ради Володимир Чаус: «Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування за рахунок коштів своїх місцевих бюджетів можуть утворювати спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правової допомоги. Але, нажаль, через фінансову нестабільність місцеві органи влади наразі не мають можливості забезпечити створення та фінансування таких установ. Саме в цій ситуації на допомогу приходять правозахисні громадські організації, які завдяки своєму досвіду та ресурсам здатні надавати ефективну та якісну безоплатну правову допомоги громадянам, зокрема сільським мешканцям».
Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, також можуть звертатися по безоплатну юридичну допомогу до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57; запис на прийом за телефоном «гарячої лінії»: (022) 612-532.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.