Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

25.12.2012   12:35Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

На Чернігівщині працюють сільські Центри безоплатної правової допомоги

В Чернігівському районі відкрилися сільські Центри правової інформації та консультацій, які працюють на базі Краснянської та Киїнської сільських рад Чернігівського району. Центри правової інформації та консультацій працюють в рамках проекту Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки ініціативи “Посилення правових можливостей бідних верств населення” Міжнародного фонду “Відродження” та за сприяння депутата Чернігівської районної ради Володимира Чауса.

В зазначених сільських Центрах працюють юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, до сільських рад безкоштовно передані комп’ютери, принтери, комплекти юридичної літератури.

Основними питаннями, з якими звертаються громадяни до Центрів правової інформації та консультацій, є проблеми пенсійного забезпечення та соціального захисту, питання земельних й орендних відносин, проблеми призначення житлових субсидій, питання пов’язані з оформленням спадщини, тощо.

В рамках роботи Центрів надається, як юридичні консультації, так й допомога у складанні процесуальних документів, представлення інтересів в судах в резонансних та стратегічних справах, загальна правопросвітницька діяльність.

Як зазначає голова Громадської ради при Чернігівській райдержадміністрації, депутат Чернігівської районної ради Володимир Чаус: «Згідно Закону України «Про безоплатну правову допомогу» органи місцевого самоврядування за рахунок коштів своїх місцевих бюджетів можуть утворювати спеціалізовані установи з надання безоплатної первинної правової допомоги. Але, нажаль, через фінансову нестабільність місцеві органи влади наразі не мають можливості забезпечити створення та фінансування таких установ. Саме в цій ситуації на допомогу приходять правозахисні громадські організації, які завдяки своєму досвіду та ресурсам здатні надавати ефективну та якісну безоплатну правову допомоги громадянам, зокрема сільським мешканцям».

Громадяни, які вважають власні права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, також можуть звертатися по безоплатну юридичну допомогу до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: м.Чернігів, 14000, вул.Горького 57; запис на прийом за телефоном «гарячої лінії»: (022) 612-532.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.