Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.02.2013   12:43Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Прокуратура не знаходить винних у недоступності генпланів міст Чернігівщини

Реакцію органів прокуратури на приховування генеральних планів міст Чернігівської області від громадян тепер можна дізнатися на сайті www.cityplan.in.ua. На веб-ресурсі розміщені відповіді прокуратур на скарги громадських організацій щодо обмеження доступу громадян до містобудівної документації міст України. Цю інформацію зібрано в ході всеукраїнського моніторингу доступності генпланів міст.

Генеральний план – це найважливіший документ, який відображає процес розвитку, планування, забудови та іншого використання території населеного пункту. Цей документ описує як поточний стан розвитку міста, так і план на найближчі роки.

Нагадаємо, що моніторинг доступності генпланів для громадян розпочався улітку цього року. Першим кроком у громадському дослідженні стало надсилання до міських рад інформаційних запитів з проханням повідомити про шляхи ознайомлення громадян із основним містобудівним документом та надати сам документ для ознайомлення.

Проте, у відповідь від абсолютної більшості міських рад громадські активісти отримали відмову. У свою чергу, ненадання доступу до публічної інформації правозахисники оскаржили в прокуратурах. Проте, підстав для реагування на приховування генпланів органи прокуратури не вбачають, а натомість пропонують звертатися до суду.

Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, що займається моніторингом доступності генпланів міст Чернігівської області, зазначає: «На подані нами скарги майже жодна прокуратура не надала повноцінної відповіді. Зміст майже скрізь однаковий – генплан знаходиться під грифом «Для службового користування» і підстав для прокурорського реагування не має. Той факт, що при цьому порушується ряд законів, зокрема ЗУ «Про регулювання містобудівної діяльності» та «Про доступ до публічної інформації» - органи прокуратури схоже не хвилює».

Цікавим винятком з цього ряду є реакція Ніжинської міжрайонної прокуратури, до якої було направлено скаргу на неправомірну відмову в наданні інформації щодо містобудівної документації м.Ніжин та з вимогою притягнути міського голову Ніжина Приходька М.В. (саме за його підписом було отримано відповідь від Ніжинської міської ради) до адміністративної відповідальності за невиконання ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Ніжинська прокуратура чи не єдина адекватно відреагувала на скаргу про відмову в задоволенні інформаційного запиту та повідомила про порушення дисциплінарного провадження відносно начальника відділу містобудування та архітектури, головного архітектора міста Діденка Г.М. За цікавим збігом обставин, за кілька днів до цього саме цей посадовець був затриманий за отримання хабара в $2000.

Але в той же час Ніжинська прокуратура, визнаючи факт неналежного виконання інформаційного запиту, вказала, що не має підстав для притягнення до відповідальності міського голови Ніжина Приходька М.В., через те, що «відповідь на інформаційний запит підписав не він, а інша особа» (!!!). Іншими словами прокуратура не вбачає порушень в тому, що за міського голову в офіційних документах розписуються інші невідомі особи. Хоча на фоні останніх корупційних скандалів в Ніжині, цей факт не видається таким вже й кричущим.

Більше інформації про доступність генеральних планів міст Чернігівщини можна дізнатися на сайті «Генплан – ключ до твого міста».

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.