Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

21.05.2013   20:33Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Представники Омбудсмана виявили порушення в діяльності міліції Чернігівщини

16-17 травня 2013 року працівниками Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини спільно з представниками ВГО «Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів» та регіональним представником Уповноваженого Віктором Тарасовим були відвідані органи та підрозділи, підпорядковані УМВС України в Чернігівській області.

Про це повідомляє прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Відвідування здійснювалися за участю працівників прокуратури Чернігівської області. Під час візитів вивчався стан дотримання прав людини в діяльності відвіданих підрозділів та виконання рекомендацій Уповноваженого з прав людини, надані керівництву МВС України за результатами відвідувань органів внутрішніх справ в інших регіонах.

Таким чином, були відвідані Козелецький, Носівський райвідділи, ізолятори тимчасового тримання Козелецького та Чернігівського райвідділів та Чернігівський міськвідділ. Результати моніторингу свідчать, що незважаючи на постійні рекомендації Уповноваженого керівництву МВС України за результатами відвідувань органів внутрішніх справ в інших регіонах, у Чернігівській області ці рекомендації не виконуються. Було виявлено ті ж недоліки та порушення, які притаманні практично всім раніше відвідуваним міськрайлінорганам, а саме:

- не забезпечується право затриманих осіб на отримання безоплатної правової допомоги, вносяться недостовірні відомості щодо часу затримання цих осіб до відповідних журналів;

- масово порушуються нормативні вимоги щодо дактилоскопії різних категорій осіб;

- відсутній належний облік осіб, які затримуються та доставляються до міськрайорганів працівниками патрульної служби;

- незадовільний облік осіб, які перебувають в приміщеннях органів та підрозділів внутрішніх справ;

- незадовільний облік виведень з камер ізоляторів тимчасового тримання затриманих та взятих під варту осіб.

Умови тримання затриманих та взятих під варту осіб в кімнатах затриманих та доставлених чергової частини та ізоляторів тимчасового тримання не повною мірою відповідають національним та міжнародним стандартам.

Крім цього, в Козелецькому РВ, на інформаційному стенді ДП МВС «Ресурси – Документи» виявлено розміщену ще у 2008 році інформацію під рубрикою «Будьте пильні!» щодо поширеності випадків шахрайства в районі, у якій використовується мова ворожнечі.

Як позитивне враження варто відзначити належний загальний санітарний стан приміщень обох відвіданих ізоляторів тимчасового тримання та належне ведення в цих установах документації, передбаченої відповідними нормативно-правовими актами.

За виявленими недоліками та порушеннями Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини готуються відповідні акти реагування.

Останні новини

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.

Захист та підтримка постраждалих від гендерно-зумовленого насильства в умовах війни 19:46

Незважаючи на війну та міграційну кризу, рівень домашнього і гендерно-зумовленого насильства в Україні та на Чернігівщині зростає. Мешканці сільських, віддалених та прикордонних громад перебувають у соціально-економічній та інформаційній ізоляції та є особливо вразливими до проявів домашнього насильства.