Останні публікації
21.06.2013 09:51 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
В Чернігові працює громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини
На базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини працює громадська приймальня Української Гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) з надання безкоштовної юридичної допомоги громадянам.
Основна мета – надати не тільки правову консультацію, але й посилити правові можливості, навчити людей самим захищати свої права. Акцент у роботі приймальні робиться на захисті прав та свобод людини у стосунках з органами державної влади та місцевого самоврядування. Пріоритетом є безоплатна правова допомога вразливим категоріям громадян: пенсіонерам, безробітним, інвалідам, мешканцям сільської місцевості, жертвам насильства в сім’ї, тощо. Адже зазвичай саме ці люди не мають можливості відстояти свої права в органах влади, зокрема в суді. Далеко не кожен з них може скористатися послугами фахового адвоката.
Окрім власне надання консультативної допомоги, приймальні УГСПЛ в Україні здійснюють аналітичну та інформаційну діяльність. Йдеться про аналіз причин порушень прав людини та шляхів їхнього попередження. Передбачається поширення знань про права людини та засоби правозахисту: навчання для громадських активістів, видання право просвітницьких матеріалів, проведення інформаційних кампаній у ЗМІ, демонстрація успішних прецедентів у справі захисту людських прав, налагодження діалогу та співпраці з державними правоохоронними структурами.
Зокрема, в рамках роботи Фонду стратегічних справ УГСПЛ можлива повна або часткова оплата вартості надання правових послуг жертвам порушень прав людини у справах, що мають стратегічне значення. Стратегічне значення мають справи, що змінюють адміністративну чи судову практику, змінюють законодавство чи спрямовані на захист прав і свобод, коли ці порушення мають масовий чи брутальний характер.
Контакти приймальні УГСПЛ:
Адреса: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000.
Запис на прийом за телефоном: (0462) 612-532.
Графік прийому: понеділок - п’ятниця з 11.00 до 17.00.
Останні новини
Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10
Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.
Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27
Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.