Останні публікації
20.09.2013 16:19 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чи можлива безоплатна правова допомога в Чернігові?
Відповідно до ст. 59 Конституції України, кожен має право на правову допомогу. У випадках, передбачених законом, ця допомога надається безоплатно. Закон України «Про безоплатну правову допомогу» зобов’язує державу забезпечити кожному реалізацію особливої державної гарантії — права на безкоштовну правову допомогу.
З 2012 року при органах юстиції почали діяти центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, що переважно займаються правовою допомогою у кримінальних провадженнях та захистом від обвинувачення.
У той же час Закон делегує органам місцевого самоврядування право самим забезпечувати надання безоплатної первинної правової допомоги у своїх громадах. Поки що місцева влада на Чернігівщині не створила умов для запровадження системи надання безоплатної первинної правової допомоги у своїх громадах.
Сьогодні важливою проблемою територіальних громад є відсутність постійного доступу до якісної безоплатної правової допомоги. Системними є проблеми відсутності коштів у місцевих бюджетах, необхідного кадрового потенціалу, подекуди політичної волі.
Створення системи безоплатної правової допомоги (БПД) слугує і жителям громади, і представникам влади, адже для громадян це реальна можливість отримати якісну безоплатну правову допомогу, захистити порушені чи оскаржені права, свободи та інтереси і реалізувати гарантоване Конституцією України право на доступ до правосуддя. Для органів державної влади та місцевого самоврядування це можливість розвантаження роботи їхніх працівників. Також сама територіальна громада має зиски від функціонування системи БПД — це послаблює соціальну напругу в громаді й підвищує авторитет місцевої влади.
Основним партнером в організації надання первинної правової допомоги у громадах має бути саме місцеве самоврядування. Тому маємо сподівання, що Чернігів стане одним з піонерів у цій сфері й у перспективі створить такий механізм для членів своєї громади.
У той же час громадські правозахисні організації вже акумулювали значний досвід у сфері надання безоплатної правової допомоги громадянам. Так, громадяни, які вважають свої права порушеними або у яких виникають труднощі з реалізацією власних прав, можуть звертатися по безкоштовну юридичну допомогу до Центру правової інформації та консультацій, що працює на базі Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» за адресою: м. Чернігів, 14000, вул. Горького, 57/1; попередній запис за телефеоном в Чернігові: 612-532.
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.