Останні публікації
08.12.2013 00:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Чернігівські прикордонники і СБУ не пускають білоруських активістів на Євромайдан
Тривають халепи білоруських активістів, які виїхали до Києва, щоб підтримати українців на Євромайдані, - повідомляє Хартия'97. Після затримання 6 грудня автобусу з активістами білоруською міліцією, проблеми білорусів не закінчилися з перетином білорусько-українського кордону. Зараз у них виникли нові складності - вже на українській території, в пункті пропуску через державний кордон «Нові Яриловичі». Вдень 7 грудня всі пасажири рейсового автобусу Гомель-Чернігів, в якому їхали активісти, були затримані.
За повідомленням активіста громадянської кампанії «Європейська Білорусь» Максима Вінярського: «Українські прикордонники зібрали всіх білорусів, погнали по 4 людини на «співбесіду, інструктаж» і будуть брати розписки, що не будемо порушувати закон... Це дикість. Знімають при цьому на камеру, допитуються, хто ти, куди їдеш, що будеш робити...».
Активістів допитують по одному, викликають в кабінет, знімаючи розмову на камеру. При цьому вимагають дати розписку, що про неучасть у масових заходах.
Після того, як українські прикордонники поспілкувалися з усіма пасажирами, і взяли підписку про неучасть у масових заходах, до автобусу підійшов наряд з собакою. Як повідомили активісти, при обшуку автобуса під одним з сидінь було виявлено наркотики. Затримано молодого чоловіка, який сидів на цьому місці. Це представник молодіжної організації «Альтернатива» Дмитро Сільченко. Свою провину молодий чоловік заперечує.
Станом на 10.00 8 грудня громадяни Білорусі та України вже майже добу знаходяться на кордоні. Це звичайний рейсовий автобус Гомель-Чернігів, в ньому зовсім різні люди. Імовірно, спецслужби України прибудуть тільки в неділю 8 грудня, а до цього часу всі 45 пасажирів затримані в будівлі погранпереходу.
«Співробітники СБУ викликають пасажирів автобуса за заздалегідь підготовленим списком. Думаю, що він складений згідно з даними, переданим з Білорусі. Ще перед від'їздом з Гомеля в автобус зайшли міліціонери, які склали список пасажирів.
Людям ставлять одні і ті ж питання, причому вони не стосуються наркотиків. Питають про місце навчання та роботи, приналежність до громадських і політичних організацій, цілі приїзду в Україну. Останнім цікавляться найбільш докладно. Думаю, що головна їх мета - не допустити нашої присутності на акції, яка розпочнеться через годину в Києві, проте не виключаю, що за результатами допиту когось із білоруських активістів можуть затримати на довший термін», - розповів Хартия'97 один з пасажирів автобуса.
Допити ще не закінчилися. Активістам, які їх вже пройшли, як і раніше не дозволяють продовжити шлях.
В той же час, за повідомленням ініціативи ЄвромайданSOS, ще один автобус, який прямував 7 грудня з Білорусі до Києва на підтримку Євромайдану, зупинила чернігівська ДАІ, в результаті розмов, - попробивані колеса. Люди були вимушені добираються попутками і всіма можливими видами транспорту.
Нагадаємо, що 9 років тому, під час «Помаранчевої революції», чернігівські прикордонники, СБУ та міліція вже мали досвід блокування в’їзду та застосування протиправного насильства щодо білоруських активістів, які їхали підтримати «Помаранчевий майдан» в Києві. Незважаючи на порушені кримінальні справи, ніхто з винних правоохоронців тоді так й не був покараний. Більше про ті події тут: http://www.protection.org.ua/ua/activity/850.
Останні новини
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.