Останні публікації
28.01.2014 17:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Місцеві громади навчаються протидіяти корупції в земельних відносинах
28 січня 2014 року в м.Чернігові відбувся семінар «Механізми попередження корупційних проявів в сфері земельних відносин» для землевпорядників сільських та селищних рад Чернігівської області.
Основною темою дискусії стало обговорення проблем неврегульованості земельних й майнових відносин на місцях, що може підштовхувати не чистих на руку посадовців до корупційних дій. Тому наголошувалося, що саме підвищення рівня прозорості, підзвітності та добропорядності роботи органів влади, що займаються відведенням земель державної та комунальної власності, є запорукою попередження корупції в сфері обігу землі.
Безпосередньо про правове регулювання земельних відносин на сучасному етапі, основні проблеми землекористування в регіоні, а також практичні питання порядку зміни меж земельної ділянки, надання у користування земель промисловості юридичним особам, порядок надання у власність земельних ділянок та розроблення технічної документації, проведення експертизи, процедуру оформлення права власності на земельну ділянки в порядку спадкування висвітив Ігор Пузан, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.
Представник Держземагенства, зокрема, наголосив на необхідності додержання контрольними службами процедури державної реєстрації договорів оренди та проплати з орендних зобов’язань по землі.
Наталія Мужикова, начальник юридичного відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації, акцентувала увагу учасників на механізмах дотримання норм чинного законодавства органами місцевого самоврядування в контексті Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», практичних питаннях юридичної відповідальності посадовців за корупційні діяння, в тому числі в сфері земельних відносин, та шляхи запобігання цим проявам.
Питання забезпечення доступу до публічної інформації як одного з дієвих механізмів захисту майнових й земельних прав громадян та запобігання корупційним правопорушенням висвітлив начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. За його словами, керівники територіальних громад часто не беруть до уваги можливості інформаційного законодавства та PR-технологій у сприянні реалізації майнових прав громадян, та що завдяки пресі та новим медіа можна ефективно інформувати громаду про свою діяльність.
Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Місцеві громади проти корупції в сфері обігу землі в Чернігівській області» спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.