Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

05.03.2014   14:03Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громадські активісти на протидії корупції в земельних відносинах

У доленосний та драматичний для держави час в Чернігові відбувся тренінг «Механізми участі громадськості в протидії корупції в сфері земельних відносин», організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.

В заході взяли участь громадські активісти, які зацікавлені в посиленні спроможності громади у протидії та попередженні корупції в земельних відносинах на Чернігівщині.

Тренінг проводили Іван Сікора - директор Фундації «Відкрите суспільство», колишній консультант Ради Європи, екс-радник Міністра економіки України, автор методології «Індексу антикорупційної політики» та Ігор Пузан - начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.

Під час тренінгу учасники ознайомилися із основними аспектами правового регулювання земельних відносин, типовими корупційними ризиками пов’язаними із землями сільськогосподарського та несільськогосподарського призначення, технологіями громадської експертизи та моніторингу використання земельних ресурсів з боку органів влади та заходів громадського впливу на рішення органів влади в цій сфері, сучасними стандартами ефективної антикорупційної політики, в тому числі на прикладі конкретних практик.

«Громадським активістам важливо ефективно використовувати існуючі інструменти, попередження та протидії корупційним ризикам у сфері земельних відносин та звертати особливу увагу на фактичних отримувачів вигоди. Використання методології соціальних мереж близьких осіб декларанта (публічного службовця) дасть змогу більш ефективно здійснювати моніторинг та розслідування корупційних ризиків, ознак конфлікту інтересів та підвищить ефективність витрачання земельних ресурсів», - вважає Іван Сікора.

В свою чергу Ігор Пузан зазначив, що на фоні перманентної земельної реформи, проблемою залишається неврегульованість, а іноді й суперечливість законодавства, що регулює земельні відносини. Зокрема це стосується процедури приватизації земельних ділянок, створення фермерського господарства, використання невитребуваних земельних часток (паїв), тощо.

«Проблемним моментом також є часта непорядність представників приватних землевпорядних організацій, оскільки саме вони можуть «затягувати» процес приватизації та оформлення земельних ділянок. Громадянам необхідно уважно вивчати договір та кошторисну документацію при підписанні договору. Часто виникають проблеми і з виготовленою технічною документацією, адже вона може не відповідати вимогам чинного законодавства. Саме тому рекомендується проводити попередню експертизу в територіальних підрозділах Держземагенства для уникнення проблем з затвердженням проектно-технічної документації в подальшому» - підкреслив представник Держземагенства.

В цілому тренінг дав змогу громадським активістам краще зрозуміти можливості та інструменти, які існують у громадськості для попередження та протидії корупції в земельних та майнових відносинах на місцевому рівні.

Учасники заходу підсумували, що основним завданням, яке стоїть перед владними структурами та громадськістю, є підвищення правової обізнаності та відповідальності як пересічних громадян, так й представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Захід відбувся в рамках реалізації проекту «Місцеві громади проти корупції в сфері обігу землі в Чернігівській області» за підтримки Канадського фонду підтримки місцевих ініціатив.

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.