Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

04.04.2014   22:25Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Виїзні консультації: крок назустріч у вирішенні земельних питань на селі

Юристи Центру правової інформації та консультацій при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини продовжують проведення виїзних групових консультацій з типових проблем оформлення права власності на землю та інших майнових питань для жителів сіл Чернігівської області. Перші такі виїзди вже відбулися до сіл Серединської, Дніпровської, Краснянської сільських рад Чернігівського району.

Селян, які звертаються до юристів, найбільше турбують питання оформлення спадщини на земельні ділянки, проблемні моменти відносин з орендарями, земельних та майнових паїв порядок укладення та розірвання договорів, виплата орендної плати, виготовлення проектів відводу земельної ділянки, отримання земельного паю з земель резерву, оформлення спадщини, межових суперечок тощо.

«Для мешканців сільської місцевості питання права власності на землю є особливо актуальним, - зазначає Наталія Піддубна, юрист Центру правової інформації та консультацій при Чернігівському громадському комітеті захисту прав людини. - Саме селяни найчастіше стикаються з проблемами реалізації цього права на практиці. Причиною цього переважно є незнання людьми відповідного законодавства в цій сфері. На нашу думку, подібна діяльність дасть змогу поліпшити правову обізнаність жителів сіл Чернігівщини з питань оформлення і захисту прав на землю, інших майнових питань».

Юристи Центру правової інформації та консультацій розробили типові позовні заяви, які вже стають в нагоді селянам.

Але, як виявилося, окрім типових звернень, виникають й особливі питання.

Наприклад, с.Дніпровське знаходиться на мальовничому березі Дніпра, тому й консультації мали свою направленість. Зокрема, мешканці села занепокоєні забудовою прибережних захисних смуг, що призводить до неможливості навіть підійти до водойми. Тому юристами надано допомогу в складанні колективної скарги до Чернігівської міжрайонної природоохоронної прокуратури задля дотримання прав мешканців населеного пункту.

Як зазначають правозахисники, на сьогоднішній день багато селян стикаються з проблемою неефективного розпорядження своїми земельними ділянками. В першу чергу, це торкається питань оренди. Незважаючи на те, що існує чимало нормативних актів, які покликані захищати права селян при передачі землі в оренду, аналіз судової практики та звернення за правовою допомогою свідчать про значні проблеми в цій сфері. В ході проведення виїзних прийомів встановлено, що така проблема носить системний характер.

Як виявилося, для захисту своїх прав селянам не вистачає фахової юридичної підтримки: консультацій, роз’яснень закону, допомоги в оформленні документів. Позитивний досвід тих, хто вже отримав допомогу, стає мотивацією для інших землевласників, які тепер також зможуть з гідністю відстояти свої права.

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.