Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

15.10.2014   23:42Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Пам'ятка для виборців з тимчасово обмеженими можливостями пересування

«Особливі» виборці Чернігівщини, що опинилися в соціальній, правовій та інформаційній ізоляції, зможуть більш ефективно реалізувати та захистити свої права на позачергових виборах народних депутатів 2014 року завдяки підготовленій Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини відповідній Пам'ятці.

Позачергові вибори народних депутатів України 2014 будуть проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців будуть відрізнятися від попередніх кампаній. Особливо складно зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, котрі голосують на позачергових виборах народних депутатів 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах, а також звичайних виборчих дільницях, утворених в соціально-медичних закладах. Виборчим законодавством встановлено для таких спеціальних виборчих дільниць певні особливості, про які необхідно знати виборцям для реалізації свого виборчого права.

Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі будуть голосувати в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах народних депутатів України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини підготував ряд практичних порад і рекомендацій у вигляді спеціальної Пам'ятки.

Пам'ятка розкриває загальні підстави гарантування виборчих прав громадян, пересування яких тимчасово обмежено, складання та уточнення списків виборців, процедуру голосування, захист таємниці волевиявлення та протидії іншим порушенням, можливості захисту порушених виборчих прав.

Брошура поширена серед пенітенціарних, медичних та соціальних установ Чернігівщини, електронні варіанти Пам'ятки розміщені на Інтернет-ресурсах, поширені через електронні розсилки та соціальні мережі.

Завантажити Пам'ятку можна в розділі «Видання».

Пям'ятка для виборців з тимчасово обмеженими можливостями пересування підготовлена та видана Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

 

 

Останні новини

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.

В Чернігові обговорили актуальні проблеми запобігання та протидії гендерно-зумовленому насильству 23:23

На сьогодні, ситуація із запобіганням та протидією проявам гендерно-зумовленого насильства в Чернігівській області є досить ускладнена. Важливою складовою є взаємодія між різними відповідальними суб'єктами. Адже саме комунікація забезпечує ефективне реагування на кожен факт домашнього насильства.