Останні публікації
16.06.2014 23:55 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Навчання суддів та працівників міграційної служби з питань захисту прав мігрантів та шукачів притулку
16 червня 2014 року в Ужгороді відбувся тренінг для працівників міграційної служби та суддів, які розглядають справи щодо статусу біженця та осіб, які потребують додаткового захисту, а також, спори пов’язані з перебуванням або примусовим видворенням іноземців та осіб без громадянства в Україні.
Захід організовано Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини та Регіональним представництвом Управління Верховного Комісара ООН у справах біженців в Україні за сприяння Міжнародного Фонду охорони здоров'я та захисту довкілля "Регіон Карпат" (NEEKA) та Вищого адміністративного суду України для суддів Львівського апеляційного адміністративного суду та Закарпатського окружного адміністративного суду, суддів Мукачівського та Ужгородського міськрайонних судів Закарпатської області та співробітників Головного управління ДМСУ в Закарпатській області.
Метою заходів було поширення обізнаності суддів з: позитивною практикою розгляду спорів щодо статусу біженця та осіб, які потребують додаткового захисту адміністративними судами України; належного використання інформації по країнах походження біженців, останніми змінами в визначенні термінів «особа, яка потребує додаткового або тимчасового захисту» ст. 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», відповідними прецедентами Європейського суду з прав людини щодо запобігання примусового видворення та екстрадиції з України шукачів міжнародного захисту та інших категорій мігрантів.
Тухан Едієв, керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини зосередив увагу присутніх на проблемах доступу до процедури отримання міжнародного захисту в Україні та незахищеності дітей без супроводу, вагітних жінок та осіб без громадянства перед примусовим видворенням з України, через незабезпечення: якісного перекладу та безоплатної правової допомоги під час відповідних процедур та судових засідань.
Олександр Лучінець, юрист «Регіон Карпат» NEEKA розповів про виклики в роботі з шукачами міжнародного захисту в Закарпатській області. Юристи поділились з суддями своїм досвідом у представництві таких вразливих категорій осіб у справах про примусове видворення.
Про міжнародні та європейські стандарти в сфері міграції та надання притулку, їх застосування в правовій системі України розповів Дмитро Плечко - радник з правових питань УВКБ ООН в Україні. Він детально зупинився на особливостях розгляду справ щодо статусу біженця та додаткового захисту, презентував рекомендації суддям щодо потреб в міжнародному захисті осіб, що залишили Сирію (від 22 жовтня 2013 року).
Особливу увагу учасників викликала найактуальніша на сьогодні в Україні проблема - внутрішні переселенці. Зокрема, Представник УВКБ ООН поділився з учасниками заходів практичним досвідом роботи з внутрішньо переміщеними особами (ВПО) в Україні, навів останні статистичні дані, висвітив основні проблеми ВПО, очікувані зміни в законодавстві тощо.
По закінченню дискусій учасники тренінгу переглянули документальний фільм «Чужинці: сомалійці у дорозі».
Проект реалізується за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерландів в Україні.
Останні новини
Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47
Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.
В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41
Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.