Останні публікації
13.11.2014 21:33 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана перевірили умови проживання внутрішніх переселенців на Чернігівщині
Моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей у Чернігівській області.
13 листопада 2014 року, регіональним координатором зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою спільно з керівником Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктором Тарасовим та Юлією Вауліною - представником Ресурсного центру, створеного Офісом Омбудсмана за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, здійснено моніторинговий візит до місць компактного розміщення внутрішньо переміщених осіб з Донецької і Луганської областей у Чернігівській області, а саме в санаторії «Остреч» та «Десна».
Санаторій розташований в лісовому масиві поблизу міста Мена. На момент проведення моніторингового візиту «Остреч» в санаторії перебувало 50 переміщених осіб, з яких більша половина – діти шкільного та дошкільного віку. Від санаторію до міста - шість кілометрів. Серед головних проблем – транспортна. Часто приходиться добиратись до санаторію пішки. А не за горами зима. Вже зараз є потреба в теплих речах для дітей.
Санаторій «Десна» знаходиться в не менш мальовничому місці – недалеко від річки Десна та села Ладинка Чернігівського району, в якому наразі перебуває 122 переміщені особи з Донецької і Луганської областей, серед яких – 82 дітини.
Корпуси санаторіїв, де проживають внутрішньо переміщені особи, перебувають у задовільному стані, підготовлені до зими – є опалення, холодна та гаряча вода. Переселен-ці проживають в них безкоштовно. В кімнатах, де перебувають дорослі, прибирання здійснюється ними самими, а там, де мешкають діти - прибиральницями. Скарг на харчування не має.
Хоча розміщені переселенці в різних санаторіях, проблеми у них майже одинакові. Головна - це неможливість працевлаштування. В Чернігівській області знайти роботу надто складно. Крім того, є соціальні проблеми, зокрема виплата пенсій, матеріальної допомоги.
1 жовтня Кабінет міністрів України прийняв дві важливі постанови: №509 “Про облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції” та №505 “Про надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг”.
Більшість осіб, які перебувають в санаторіях «Остреч» та «Десна», зареєстровані в районних управліннях соціального захисту населення. Але щомісячної адресної допомоги ніхто з них поки що не отримав. Є проблеми з переоформленням документів для отримання такої допомоги.
Наразі є актуальною необхідність розробки та внесення змін до нормативно-правових актів щодо спрощення процедури переоформлення документів і отримання соціальних виплат для внутрішньо переміщених осіб.
Останні новини
Безпечні школи Чернігівщини через впровадження відновних практик 18:04
16 грудня 2020 року в Чернігові відбувся регіональний освітній Форум «Безпека в школі через впровадження відновних практик» для представників навчальних закладів Чернігівської області.
Доступ до правосуддя для шукачів притулку та біженців в умовах карантину під увагою громадськості та фахівців 18:15
10 грудня 2020 року відбулося онлайн обговорення на тему «Стан дотримання прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства в Одеській, Херсонській і Миколаївській областях».
ЗВІТ про діяльність Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за 2019 рік 19:55
Цього року нам виповнилося вже 20 років. Тому цього року Чернігівський громадський комітет захисту прав людини продовжує традицію річного звітування і презентує публічний річний звіт за 2019 рік.
Громадські активісти сприятимуть доступу до правосуддя для біженців та шукачів притулку 19:36
7-8 листопада 2020 року на базі Освітнього дому прав людини – Чернігів відбувся тренінг «Захист прав біженців та шукачів притулку в Україні» для громадських активістів та юристів, що працюють або планують працювати з біженцями та шукачами притулку.
Адвокати та правники Миколаївської області пройшли навчання щодо захисту прав шукачів притулку та біженців 18:52
30 жовтня 2020 року в м.Миколаїв відбувся тренінг на тему «Захист прав шукачів притулку, біженців та осіб без громадянства. Міжнародні та національні стандарти» для адвокатів та працівників місцевих центрів з надання правової допомоги Миколаївської області.