Останні публікації
15.01.2015 19:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Моніторинговий звіт «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області»
Видання висвітлює результати моніторингу основних підготовчих заходів, процесу голосування та підрахунку голосів на спеціальних виборчих дільницях, утворених в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Чернігівської області під час позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
Позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 були проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців відрізнялися від попередніх кампаній. Особливо складно було зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, які голосували на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі голосували в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах Президента України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини реалізував ініціативу щодо сприяння вільному волевиявленню прав виборців у спеціальних установах, тобто в «місцях несвободи» (в розумінні Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань), а також здійснював моніторинг дотримання цих прав в рамках проекту «Активний захист прав «особливих» виборців в Чернігівській області 2014» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Основні наробки проекту та результати безпосереднього спостереження за голосуванням в місцях несвободи Чернігівщини були упорядковані у Звіті «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області 2014».
Завантажити Звіт також можна в розділі «Видання».
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.