Останні публікації
15.01.2015 19:11 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Моніторинговий звіт «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області»
Видання висвітлює результати моніторингу основних підготовчих заходів, процесу голосування та підрахунку голосів на спеціальних виборчих дільницях, утворених в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах Чернігівської області під час позачергових виборів до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року.
Позачергові вибори до Верховної Ради України 2014 були проведені з урахуванням змін щодо техніко - юридичного забезпечення виборів в профільному законі. Враховуючи ці та ряд інших змін, багато процедур і дій виборців відрізнялися від попередніх кампаній. Особливо складно було зорієнтуватися у виборчому законодавстві та спромогтися ефективно реалізувати свої виборчі права виборцям, які голосували на позачергових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 року на спеціальних виборчих дільницях, котрі утворені в стаціонарних лікувальних закладах, в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах.
Саме тому, з метою допомогти виборцям, котрі голосували в “особливих” умовах, розібратися в непростому правовому полі і повноцінно реалізувати право голосу на позачергових виборах Президента України, Чернігівський громадський комітет захисту прав людини реалізував ініціативу щодо сприяння вільному волевиявленню прав виборців у спеціальних установах, тобто в «місцях несвободи» (в розумінні Факультативного протоколу до Конвенції ООН проти катувань), а також здійснював моніторинг дотримання цих прав в рамках проекту «Активний захист прав «особливих» виборців в Чернігівській області 2014» за підтримки проекту «Об’єднуємося заради реформ (UNITER)», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Основні наробки проекту та результати безпосереднього спостереження за голосуванням в місцях несвободи Чернігівщини були упорядковані у Звіті «Дотримання прав виборців в місцях несвободи Чернігівської області 2014».
Завантажити Звіт також можна в розділі «Видання».
Останні новини
Поліцейські Черніговщини вчаться захищати дітей від домашнього насильства 00:00
Представниця Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Ірина Бірюк провела тренінг на тему: «Виявлення та реагування на випадки домашнього насильства щодо дитини» для інспекторів Служби освітньої безпеки ГУНП в Чернігівській області.
Чернігівські активісти зміцнюють стресостійкість та мотивацію в правозахисній діяльності 18:39
Перевтома, стрес, професійне вигорання… Як не піддатися їхньому впливу та підтримувати себе під час роботи з постраждалими? Відповіді шукали на тренінгу «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», організованого за ініціативи ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» для представників коаліції «Чернігівщина 1325» задля створення безпечного простору для розмови про власний стан і ресурс.
Тренінг для фахівців громад: захист постраждалих від насильства, пов’язаного з війною 22:41
У відповідь на зростання потреб у підтримці дітей, які постраждали від насильства в умовах збройного конфлікту, в Чернігові відбувся спеціалізований тренінг для фахівців служб у справах дітей місцевих громад Чернігівщини.
Чернігівські медійники вчилися висвітлювати судові процеси у справах війни 19:19
В Чернігові відбувся онлайн-тренінг «Як висвітлювати судові процеси у справах війни та працювати з потерпілими» для медіа працівників та активістів Чернігівської області. Захід організовано Регіональним хабом Інституту масової інформації Медіабаза Чернігів у партнерстві з Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини.