Останні публікації
09.04.2015 13:21 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Місцеві громади Чернігівщини сприятимуть реалізації прав землевласників
В Чернігові відбувся семінар «Актуальні питання дотримання земельного законодавства» для голів територіальних громад Чернігівської області. Основною темою заходу стало обговорення проблем неврегульованості земельних й майнових відносин на місцях, а також проблеми надання земельних ділянок учасникам АТО.
Тому наголошувалося, що саме підвищення рівня прозорості, підзвітності та добропорядності роботи місцевих рад є запорукою дотримання законності та попередження корупції в сфері обігу землі.
Безпосередньо про правове регулювання земельних відносин на сучасному етапі, основні проблеми землекористування в регіоні, а також практичні питання порядку зміни меж земельної ділянки, порядок надання у власність земельних ділянок та розроблення технічної документації для учасників АТО, проведення експертизи, процедуру оформлення права власності на земельну ділянки в порядку спадкування висвітив Ігор Пузан, начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держземагенства у Чернігівській області.
«Одним з пріоритетних завдань ГУ Держземагентства у Чернігівській області є задоволення заяв учасників АТО щодо надання земельних ділянок, - зазначив Ігор Пузан. - Слід зазначити, що органи земельних ресурсів передають у власність земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності. Розпорядження землями комунальної власності в населених пунктах здійснюється сільськими, селищними та міськими радами відповідно».
Представник Держземагенства порадив головам територіальних громад, що, якщо у їхніх селах є хлопці, які перебувають у зоні АТО, але ще не подали заявку на земельну ділянку, місцева рада має тимчасово забронювати землю для цих людей. Адже вільних земельних ділянок мало, то в їхньому селі можуть отримати мешканці населених пунктів, а хлопці з села при поверненні до дому не встигнуть отримати бажану ділянку біля місця їх проживання.
Також було обговорено те, що людина, яка потрапляє під безоплатне отримання земельної ділянки, може сама вибрати собі вільну ділянку за допомогою кадастрової карти, на якій чітко указано, ті ділянки, які вільні (сірого кольору) та які зайняті (блакитного кольору).
Для отримання земельної ділянки необхідно подати заяву до відповідного органу, в якій треба вказати цільове призначення земельної ділянки та її розміри. До заяви додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки.
Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 Земельного кодексу України, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.
Учасники заходу підсумували, що основним завданням, яке стоїть перед владними структурами та громадськістю, є підвищення правової обізнаності та відповідальності як пересічних громадян, так й представників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
* * *
Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини в рамках реалізації проекту «Підвищення спроможності учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях» спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій за підтримки Міжнародного Фонду "Відродження".
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.