Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

24.05.2015   12:52Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Як захистити своє право на землю

В процесі реформування майнових, зокрема земельних, відносин, незаможні верстви населення мали б отримати шанс для покращення свого життя. Проте їх доступ до юридичних послуг, правосуддя та правової інформації загалом дуже обмежений, що суттєво звужує їхні можливості. Тому існує нагальна необхідність докласти значних зусиль, щоб допомогти тисячам селян краще зрозуміти і захистити свої майнові та земельні права.

Наразі в Україні більшість селян й досі не має можливості навіть виготовити документи про право власності на землю та приватизувати свої земельні ділянки. Часто землі незаконно використовуються взагалі без договорів або договори оренди порушуються. Не маючи відповідних юридичних знань та достатніх коштів на правову допомогу, селяни не мають змоги прийняти земельні ділянки у спадок, належним чином відстояти свої права у стосунках з орендарями тощо.

Ті ж проблеми стосуються й сфери використання майнових паїв. Хоч більшість селян вже отримали свідоцтва про право власності на майнові паї та державні акти на право приватної власності на землю, але й досі виникає цілий ряд запитань: що ж означають ці права? Як можна ними розпорядитись? Як передати землю в оренду? Як протистояти зловживанням орендарів? Як можна об’єднатися для захисту своїх прав?

Подібні питання гостро стоять, зокрема, в Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях, в яких аграрний сектор економіки є одним з провідних. Тому виникає необхідність широкої роз’яснювальної роботи з питань розповсюдження інформації про земельне законодавство та про питання захисту прав власників майнових паїв.

Вбачаючи таку проблематику, низка громадських організацій, що адмініструють діяльність Центрів правової інформації та консультацій (які, за підтримки програми «Верховенство права» Міжнародного фонду «Відродження» надають безоплатну первинну правову допомогу малозабезпеченим верствам суспільства) та реалізовують проект «Підвищення спроможності у реалізації права на земельні ділянки учасників АТО та захист прав селян-власників землі та майнових паїв у Хмельницькій, Харківській та Чернігівській областях».

Проект реалізовується організаціями-партнерами: Хмельницькою обласною громадською організацією «Подільська правова ліга», Асоціацією юристів м. Кам’янця-Подільського у безпосередньому партнерстві з ГО «Чугуївська правозахисна група» та ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини».

Успішно функціонуюють «гарячі лінії». Так, у Харківській області записатися на правову консультацію з питань земельного законодавства можна за тел.: (097)-179-38-22(097)-179-38-22. «Гаряча лінія» правової допомоги Чернігівського громадського комітету захисту прав людини: (0462)-612-532(0462)-612-532. «Гаряча телефонна лінія» Хмельницької обласної громадської організації «Подільська правова ліга»: (03822)-72-01-95. Телефон Центру в Кам’янці-Подільському (3849) 5-19-11(3849) 5-19-11.

Також правозахисники ведуть моніторинг порушення земельних прав учасників АТО та готові надавати правову допомогу усім, хто цього потребує. Це стосується питань отримання земельних ділянок у власність, або з приводу подання документів до органу виконавчої влади чи місцевого самоврядування та держадміністрацій.

Останні новини

Чернігівські правозахисники та волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 19:28

Продовжуємо працювати над підсиленням власного організаційного потенціалу в актуальних умовах та для ефективної роботи з вразливими групами. Цього разу працівники та волонтери Чернігівського громадського комітету захисту прав людини пройшли навчання на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі громадського активіста».

Робоча зустріч з представником системи безоплатної правничої допомоги на Чернігівщині 19:19

Представниці Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Кулікова та Ірина Бірюк провели робочу зустріч з представницею Східного міжрегіонального центру з надання безоплатної правничої допомоги Іриною Протченко.

Робоча зустріч з представником Омбудсмана на Чернігівщині 19:07

Провели робочу зустріч з Регіональним координатором взаємодії з громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Аллою Лепехою.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Козелецькій та Кіптівській громадах 19:00

З моніторинговим візитом спільно з представницями ГУ Національної соціальної сервісної служби у Чернігівській області відвідали Козелецьку та Кіптівську територіальні громади, де обговорили реалізацію політики у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству в громадах.