Останні публікації
06.07.2015 22:52 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Нові виклики в захисті прав вимушених переселенців
Тисячі внутрішніх переселенців по всій Україні вже отримали безоплатну правову допомогу в мережі юридичних приймалень Всеукраїнської коаліції з надання правової допомоги, в тому числі й на Чернігівщині.
Проект реалізовує Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги за підтримки Національного фонду підтримки демократії (NED) у співпраці з 11 потужними регіональними неурядовими організаціями в 10 регіонах України.
В рамках проекту вимушених переселенців з окупованих територій та зони бойових дій, учасників АТО та членів їх родин інформують через ЗМІ про їхні законні права, засоби правового захисту і доступність юридичних послуг. Також кваліфіковані юристи надають первинну і вторинну правову допомогу: консультують, зокрема, через Skype, готують необхідні процесуальні документи та, за необхідності, представляють інтереси людей у судах.
Основними цільовими групами проекту є внутрішньо переміщені особи (ВПО), які були вимушені залишити окуповані території та зону бойових дій, а також громадські активісти, які опікуються проблемами внутрішніх переселенців, або які самі зазнали переслідувань через свою громадську або професійну діяльність на окупованих територіях.
«Проблема правового захисту внутрішніх переселенців за майже півтори роки конфлікту на Сході України стоїть так само гостро, – розповідає Віктор Тарасов, керівник Чернігівського громадського комітету захисту прав людини - партнера проекту в Чернігівській області. – Кожного дня до мережі юридичних приймалень приходять декілька десятків людей, які змушені були тікати від жахіть збройного протистояння. На новому місці вони всі перебувають в умовах стресу, дуже складно адаптуються та налагоджують соціальні зв’язки. Вони не знають куди звертатися за правовою допомогою, дуже часто стикаються з проблемами у вирішенні навіть найпростіших правових ситуацій. В цій ситуації правова допомога є тією рятівною соломинкою, яка допомагає переселенцям подолати зневіру, депресію та краще адаптуватися до життя в нових реаліях».
Важливим компонентом проекту є надання юридичної та ресурсної підтримки громадським активістам, які покинули свої регіони через переслідування і загрози репресій, або чиє життя знаходиться в небезпеці, а також юристам і правозахисникам з усіх регіонів України, які надають юридичну допомогу внутрішнім переселенцям та жертвам переслідувань».
Проект «Нові виклики в правовій підтримці та захисті прав людини внутрішньо переміщених осіб в Україні» реалізовується у Волинській, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Миколаївській, Одеській, Рівненській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій та Чернігівській областях.
Для отримання безоплатної правової допомоги та іншої інформації щодо свого статусу, учасники АТО та члени їх сімей, а також вимушені переселенці, які перебувають на території Чернігівської області, можуть звертатися до Чернігівського громадського комітету захисту прав людини за адресою: вул.Горького 57/1, м.Чернігів, 14000, телефон «гарячої лінії»: 612-532.
Останні новини
Інформація за режимами доступу буває 00:00
Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.
Що таке публічна інформація? 15:52
Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.
В Чернігові відбувся круглий стіл з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно-зумовлене насильство 00:00
Представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини разом з партнерами провели засідання робочої групи з питань координації гуманітарної відповіді на гендерно зумовлене насильство в Чернігівській області за участю представництва UNFPA.