Останні публікації
17.10.2015 21:40 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Представники Омбудсмана: хворі в Городнянському психоневрологічному інтернаті для жінок перебувають в жахливих умовах
Працівники Департаменту з питань реалізації національного превентивного механізму Секретаріату Уповноваженого разом із представниками громадськості (Сергієм Буровим, Олександрою Линовіцькою та Людмилою Довгоброд) здійснили моніторинговий візит до Городнянського психоневрологічного інтернату для жінок у Чернігівської області.
Свій візит моніторингова група розпочала з відділення ліжкохворих людей. Підопічні недоглянуті, у багатьох величезні пролежні. Знаходитися в кімнатах довше трьох хвилин важко – очі роз’їдає сморід від випорожнень. Через те, що персонал не використовує памперси, які запаковані лежать на складі, практично вся підлога в кімнатах просочена сечею, а люди лежать на мокрих пелюшках.
Через холодну погоду на момент візиту всі жінки перебували у відділеннях, але не у своїх кімнатах, а в окремих порожніх приміщеннях з дерев’яними лавами. В інтернаті немає ніякої реабілітації, окрім трудової (копання городу, випас корів тощо), а тому цілими днями люди просто сидять чи ходять коридорами.
Величезною проблемою є надання медичної допомоги в інтернаті. Лікар в інтернаті працює лише декілька годин на день – за сумісництвом. У медичній документації – безлад, в історіях хвороб підопічних, яким були зроблені оперативні втручання, жодних згадок про це. Так, жінка з раковою пухлиною молочної залози та наявною язвою, яка сочиться, більше трьох років не обстежувалася онкологом, і немає жодної довідки про те, що вона проходила курс хіміотерапії. Адекватно пояснити, чому людям не надається навіть первинна медична допомога, персонал інтернату не зміг.
Та найбільше лякає безтурботність персоналу. На запитання моніторів, чому за 38 ліжкохворими підопічними доглядає лише 1 санітарка, медична сестра і директор закладу відповіли, що інша санітарка пішла з підопічними копати буряки. Постає запитання, так що ж головніше – недоглянуті підопічні в язвах та пролежнях чи підсобне господарство?
«За час роботи в Департаменті НПМ, такого жаху, як тут, ми не бачили», – ділилися враженнями представники моніторингової групи.
За результатами моніторингового візиту будуть підготовлені відповідні акти реагування Уповноваженого з прав людини.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.