Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

10.12.2015   14:00Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Круглий стіл «Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні»

9 грудня 2015 року в м.Чернігові у Навчально-методичному центрі профспілок відбулося засідання круглого столу “Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні”

Ініціювали й провели круглий стіл Федерація профспілкових організацій Чернігівської області та Центр освіти дорослих “Перспектива” НМЦ профспілок. Захід відбувся в межах відзначення в області Міжнародного дня захисту прав людини.

Організатори мали на меті привернути увагу громадськості до проблеми дотримання прав людини в усіх сферах, активізувати партнерський рух владних структур та громадських організацій щодо попередження порушення прав людини та сприяти утвердженню правової культури в місцевій громаді.

“У заході взяли участь представники державних структур, профспілковий актив, голови обласних комітетів, голови профспілкових організацій, науковці. Ми ми проводимо цей захід спільно з громадськими організаціями, інститутами, які стоять на сторожі прав людини”, — сказав заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Петро Чорнорот.

Він акцентував на потребі дотримуватися міжнародних договорів, що стосуються прав людини. Зокрема — Європейської соціальної хартії, підписаної від імені України 1999 року. “Відповідно до Хартії, наша людина має вільно обирати професію і заробляти на життя цією професією, рівні умови праці... І головне — винагороду вона має мати таку, яка забезпечує гідне життя їй та її сім'ї. Ми сьогодні не можемо позитивно сказати щодо жодного пункту Соціальної хартії”, — наголосив Петро Чорнорот.

За інформацією організаторів, захід було проведено, аби привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми дотримання прав людини в усіх сферах (від трудових відносин до відносин у родині), активізувати партнерський рух владних структур та громадських організацій щодо попередження порушення прав людини, сприяти утвердженню правової культури в місцевій громаді.

Під час круглого столу, про стан справ із дотриманням прав людини на Чернігівщині й в Україні загалом розповіла регіональний координатор зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха.

У виступах інших промовців ішлося про формування трудових відносин в Україні,забезпечення трудових прав працівників у сучасних умовах, дотримання соціально-економічних прав, дотримання прав людини в частині доступу до зайнятості, механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу в цивільних і адміністративних справах та ін.

Нагадаємо, що 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН ухвалено Загальну декларацію прав людини, що є основою стандартів у сфері прав людини.

 

Останні новини

Від війни до підтримки: проєкт, який змінює долі жінок 22:47

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини долучився до проєкту “Захистимо її разом: зміцнюємо громади, рятуємо життя” – ініціативи, яка має дуже просту, але життєво важливу мету: щоби жінки та дівчата в постраждалих від війни громадах мали доступ до допомоги, підтримки й простору, де їх бачать і чують.

В Чернігові відбувся тренінг для адвокатів із захисту свободи слова в умовах війни 21:41

Радою адвокатів Чернігівської області у партненрстві з ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та БО «Всеукраїнська коаліція з надання правової допомоги» проведено спеціалізований семінар для адвокатів Чернігівщини, присвячений захисту свободи слова та медіа.

Інформація за режимами доступу буває 00:00

Кожен має право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб - на свій вибір, однак режим доступу до інформації напряму залежить від її виду.

Що таке публічна інформація? 15:52

Кожен, зокрема журналіст, має право: - вільно збирати, зберігати, використовувати та поширювати інформацію; - отримувати публічну інформацію про діяльність влади у зручний для себе спосіб.