Останні публікації
10.12.2015 14:00 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Круглий стіл «Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні»
9 грудня 2015 року в м.Чернігові у Навчально-методичному центрі профспілок відбулося засідання круглого столу “Сучасні виклики забезпечення прав людини в Україні”
Ініціювали й провели круглий стіл Федерація профспілкових організацій Чернігівської області та Центр освіти дорослих “Перспектива” НМЦ профспілок. Захід відбувся в межах відзначення в області Міжнародного дня захисту прав людини.
Організатори мали на меті привернути увагу громадськості до проблеми дотримання прав людини в усіх сферах, активізувати партнерський рух владних структур та громадських організацій щодо попередження порушення прав людини та сприяти утвердженню правової культури в місцевій громаді.
“У заході взяли участь представники державних структур, профспілковий актив, голови обласних комітетів, голови профспілкових організацій, науковці. Ми ми проводимо цей захід спільно з громадськими організаціями, інститутами, які стоять на сторожі прав людини”, — сказав заступник голови Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Петро Чорнорот.
Він акцентував на потребі дотримуватися міжнародних договорів, що стосуються прав людини. Зокрема — Європейської соціальної хартії, підписаної від імені України 1999 року. “Відповідно до Хартії, наша людина має вільно обирати професію і заробляти на життя цією професією, рівні умови праці... І головне — винагороду вона має мати таку, яка забезпечує гідне життя їй та її сім'ї. Ми сьогодні не можемо позитивно сказати щодо жодного пункту Соціальної хартії”, — наголосив Петро Чорнорот.
За інформацією організаторів, захід було проведено, аби привернути увагу громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми дотримання прав людини в усіх сферах (від трудових відносин до відносин у родині), активізувати партнерський рух владних структур та громадських організацій щодо попередження порушення прав людини, сприяти утвердженню правової культури в місцевій громаді.
Під час круглого столу, про стан справ із дотриманням прав людини на Чернігівщині й в Україні загалом розповіла регіональний координатор зі зв'язків із громадськістю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області Алла Лепеха.
У виступах інших промовців ішлося про формування трудових відносин в Україні,забезпечення трудових прав працівників у сучасних умовах, дотримання соціально-економічних прав, дотримання прав людини в частині доступу до зайнятості, механізм реалізації права на безоплатну вторинну правову допомогу в цивільних і адміністративних справах та ін.
Нагадаємо, що 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН ухвалено Загальну декларацію прав людини, що є основою стандартів у сфері прав людини.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.