Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

31.05.2016   19:29Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Громади півночі Чернігівщини організовують систему надання безоплатної правової допомоги

У м.Мена Чернігівської області відбувся круглий стіл щодо співпраці органів місцевого самоврядування з місцевими центрами з надання БВПД та громадськими організаціями для забезпечення доступу до правової допомоги в місцевих громадах.

Участь у заході, який відбувся 31 травня 2016 року, взяли директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Чернігівській області Ірина Протченко, директор Менського місцевого центру з надання БВПД Анатолій Єрмоленко, представники Чернігівського громадського комітету захисту прав людини» Віктор Тарасов та Наталія Піддубна, представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій та ЗМІ.

Відкриваючи засідання, голова Менської районної ради Олександр Мисник, наголосив на важливості проведення спільних заходів місцевого центру з надання БВПД та громадських організацій з представниками районних рад та державних адміністрацій задля вирішення проблем захисту прав місцевих мешканців.

«На сьогодні склалася така ситуація, що з 26 громад району тільки в Менській міській раді є працівники з вищою юридичною освітою, які можуть проконсультувати людей, що звертаються за правовою допомогою, та запропонувати їм звернутися в ту чи іншу організацію, або перенаправити людину для можливості отримання правової допомоги. В районі мало інформації, де людина може отримати безоплатну правову допомогу та захистити свої права, - поскаржився голова районної ради. - І чим далі від районного центру, тим менше інформації у мешканців і менше можливостей отримати допомогу».

Директор Регіонального центру з надання БВПД в Чернігівській області Ірина Протченко розповіла присутнім про поточний процес реформування органів юстиції.

«Вже с 1 вересня 2016 року мають розпочати свою роботу бюро правової допомоги, які матимуть функції зокрема з надання первинної правової допомоги, - зазначила пані Протченко. – Адже на сьогодні за статистикою 30% від звернень в центри БВПД – це вторинна правова допомога, а 70% - це потреба саме у первинній правовій допомозі».

Директор Менського місцевого центру з надання БВПД Анатолій Єрмоленко розповів про специфіку роботи та допомогу, яку працівники центру й адвокати надають мешканцям 7 районів північно-східної Чернігівщини, а саму мешканцям Сновського (Щорського), Корюківського, Менського, Сосницького, Коропського, Семенівського, Новгород-Сіверського районів та м.Новгород-Сіверський, які підпадають під дію Закону України «Про надання безоплатну правову допомогу».

За словами, керівника місцевого центру, розширюються категорії, хто має право на БВПД, збільшується кількість звернень від мешканців, адже збільшилась кількість інформації про діяльність Центру. Так, за 6 останніх місяців 2015 року місцевим адвокатам було надано 16 доручень, а за 5 місяців 2016 року – вже 50 доручень (але з них 43 доручення – по Менському району, інші 6 районів, які охоплює Менський центр БВПД разом – 7 доручень).

«Ця статистика свідчить про необхідність прийняття місцевих програм з надання правової допомоги, оскільки це дасть більше можливості виїздів в невеликі віддалені населені пункти і охопити більше мешканців, а особливо тих, хто самостійно не в змозі добратися до Центру, - зазначив директор Менського місцевого центру. – На сьогодні вже затверджена Програма надання безоплатної правової допомоги мешканцям громади в Коропському районі. Найближчим часом подібна програма буде прийнята в Новгород-Сіверському районі».

Керівник програм Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Наталія Піддубна зазначила, що громадські організації проводить активну роботу в усіх напрямках надання правової допомоги й захисту прав людини та надають допомогу всім громадянам, які звертаються до них.

«Ситуація з дотриманням прав людини є досить складною в державі, постійно відбувається реформування, тому для надання безоплатної правової допомоги в громадах потрібне об'єднання зусиль як місцевих центрів з надання БВПД, так і органів місцевого самоврядування, громадських та волонтерських організацій. Оскільки не всі категорії громадян можуть отримати допомогу в місцевих центрах БВПД, адже Закон не дає можливості отримання БВПД всім громадянам, а лише визначеним категоріям. Тому прийняття відповідних програм на рівні місцевих громад надасть можливість забезпечити правовою допомогою та інформацією місцевих мешканців», - підкреслила Наталія Піддубна.

Під час спілкування за круглим столом порушувались питання неможливості всім громадянам отримати безкоштовно кваліфіковану юридичну допомогу, обговорювались проблеми правової обізнаності громадськості, а саме мешканців віддалених північних районів Чернігівської області та присутні намагались віднайти шляхи їх вирішення.

Один з таких шляхів – це створення системи надання безоплатної правової допомоги у громадах. Цікавим і потрібним виявилося питання доцільності та можливості прийняття районних Програм надання безоплатної правової допомоги. Керуючий справами Сновської (Щорської) райдержадміністрації Руслан Кравець зацікавився програмою і пообіцяв обговорити це питання з керівництвом Сновського району. А голова Менської районної ради Олександр Мисник зазначив, що детально ознайомиться з програмою для населення Менщини та подасть її на розгляд відповідної комісії ради.

Захід організований Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини у співпраці з Менським місцевим центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги в рамках реалізації проекту «Інтеграція первинної і вторинної безоплатної правової допомоги на рівні територіальних громад Чернігівської області» в рамках Проекту “Доступна та якісна правова допомога в Україні”, який впроваджується Канадським бюро міжнародної освіти за підтримки Уряду Канади та Програмної ініціативи “Права людини та правосуддя” Міжнародного фонду “Відродження”.

 

Останні новини

Громадський центр правосуддя: підтримка та захист прав громадян в Чернігівській області 19:19

Попри складну та напружену ситуацію, спричинену повномасштабним вторгненням та гуманітарною кризою, своє функціонування продовжує Громадський центр правосуддя (ГЦП), що знаходиться в м. Чернігові, на базі громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» та філія ГЦП в м. Ічня на базі Ічнянського районного суду Чернігівської області.

Чернігівські поліцейські пройшли тренінг з протидії гендерно-зумовленому насильству 19:46

23 липня 2024 року для працівників відділу ювенальної превенції управління превентивної діяльності ГУНП в Чернігівській області було проведено тренінг на тему «Ідентифікація, фіксація та перенаправлення постраждалих від гендерно-зумовленого насильства, в т. ч. воєнних злочинів».

Протидія гендерно-зумовленому насильству: тренінг для поліцейських сектору освітньої безпеки Чернігівщини 18:35

Навчатися та набувати нового досвіду у сфері протидії гендерно-зумовленому насильству (ГЗН) – важливий аспект у сучасному світі.