Останні публікації
16.09.2016 21:47 — Чернігівський громадський комітет захисту прав людини
Захист прав учасників АТО обговорювали в Конотопі
Керівники регіонального та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чернігівщини разом з представниками Чернігівського громадського комітету захисту прав людини прийняли участь у міжрегіональному заході з питань захисту прав учасників АТО.
Круглий стіл «Права учасників АТО. Самоорганізація для їх захисту та відновлення порушених прав» відбувся 16 вересня 2016 року на базі Конотопського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги. До участі в заході були запрошені: Олена Сінчук, начальник управління забезпечення доступу до правової допомоги Координаційного центру з надання безоплатної правової допомоги, Ірина Стегній, керівник проекту «Знай! Вимагай!Навчай! Мережа параюристів з питань захисту прав учасників АТО та членів їх сімей», який нещодавно було презентовано у Сумах. Також участь приймали директори регіональних та місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги Чернігівської, Полтавської, Київської, Сумської областей, представники громадських організацій та засобів масової інформації.
Чернігівщину на заході представляли: Ірина Протченко, директор Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Чернігівській області; Володимир Бобруйко, директор Чернігівського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Володимир Бригинець, директор Ніжинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги; Віктор Тарасов, виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини.
Як зазначили організатори, основним завданням заходу вони поставили напрацювання великої кількості пропозицій щодо створення стратегії з недопущення порушення прав учасників АТО та членів їх родин. Особлива увага у цьому контексті приділяється самоорганізації всіх зацікавлених сторін, в першу чергу самих бійців, в питанні захисту та вдосконалення порушених прав учасників. Упродовж жвавого спілкування наводились приклади життєвих ситуацій, проблемні питання, які учасникам доводилося допомагати вирішувати. Також були презентовані вже готові наробки щодо забезпечення учасників АТО безоплатною правовою допомогою, діяльність регіональних та місцевих центрів по наданню правової допомоги у Сумській, Чернігівській, Полтавській та Київській областях.
За словами Віктора Тарасова, виконавчого директора Чернігівського громадського комітету захисту прав людини, цивілізованість суспільства можна виміряти його ставленням до тих, хто боровся за незалежність держави, загинув в ім’я інтересів цього суспільства і до тих, хто після загибелі героя залишився один на один з власним горем. Тому правозахисники повинні зробити все можливе задля того, щоб захисники нашої вітчизни та їх родини отримували якісну правову допомогу.
Помічник координатора громадської приймальні УГСПЛ у м. Сумах Наталія Єсіна відмітила, до приймальні останнім часом звертається все більше бійців АТО, вже напрацьовані певні механізми дії у різних ситуаціях, залежно від проблеми, з якою приходять люди. Завдяки подібним заходам є можливість дізнатися про досвід колег, розказати про власні напрацювання, поділитись успішними історіями.
Під час модерованої дискусії присутні обговорили різні аспекти практичної діяльності з питань захисту прав учасників АТО - необхідність розширення правових послуг та внесення змін до чинного законодавства про безоплатну правову допомогу в частині надання правових послуг саме учасникам АТО, співпраця із різними інституціями та організаціями задля вирішення питань захисту прав як учасників АТО так і їх сімей.
Останні новини
Адвокати та правозахисники Чернігівщині взяли участь в тренінгу з правової підтримки ВПО та жертв війни 19:15
20 вересня 2023 року в Чернігові відбувся тренінг «Правова підтримка постраждалих від війни категорій населення, волонтерських ініціатив та місцевих організацій громадянського суспільства» для місцевих адвокатів, представників громадських організацій та працівників центрів/бюро надання безоплатної правової допомоги.
Чернігівські волонтери посилили навики з лідерства та комунікацій 23:29
22 липня 2023 року було проведене навчання для волонтерів Чернігівщини на тему «Лідерство та ефективні комунікації в роботі волонтера та активіста». Тренером заходу виступив досвідчений національний експерт з підтримки громадських ініціатив, розвитку та лідерства, директор Центру АХАЛАР - Юрій Трофименко.
Правова допомога вимушеним переселенцям та жертвам війни 15:20
Юристи Чернігівського громадського комітету захисту прав людини безкоштовно надають юридичну підтримку внутрішньо переміщеним особам та постраждалим від воєнних дій на території Чернігівщини.
Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні 00:23
Проект «Посилення спроможності жіночої волонтерської спільноти в Україні» спрямований на підтримку жіночого волонтерства в Україні та має на меті зменшення негативних наслідків війни та гуманітарної кризи в Україні шляхом правового розширення прав і можливостей жіночих волонтерських ініціатив у місцевих громадах Чернігівської області.