Безкоштовна
правова допомога

(0462) 612-532


Новини

Партнери

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Харківська правозахисна група

Права людини в Україні. Онлайн-бібліотека

Стратегическая судебная защита

Асоціація українських моніторів дотримання прав людини в діяльності правоохоронних органів

Май право на допомогу

Мережа правового розвитку

Правовий простір

Украінський правовий портал


Останні публікації

15.12.2016   17:11Чернігівський громадський комітет захисту прав людини

Омбудсмен звернулася до Генпрокурора щодо розслідування фактів порушень прав дітей в Городнянській школі-інтернаті

У зверненні йдеться про те, що під час моніторингового візиту до Городнянської загальноосвітньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів Чернігівської області в діях посадових осіб закладу було виявлено ознаки правопорушення, передбаченого статтею 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування).

Зокрема, було встановлено, що за сприяння Благодійного фонду «Білий слон» двоє вихованців з числа дітей, позбавлених батьківського піклування, з початку 2015-2016 навчального року виїхали на навчання до Французької Республіки.

Один із них після завершення навчального року не повернувся в Україну, не отримав атестат про загальну середню освіту та ще до кінця 2015-2016 навчального року був відрахований з інтернатного закладу. Зі слів адміністрації закладу, він продовжує перебувати у Франції. Утім, підтвердженої інформації про місце перебування дитини, позбавленої батьківського піклування, немає.

Інша, неповнолітня дитина, зі слів адміністрації закладу, продовжує навчання у Французькій Республіці. Проте документи, які б підтверджували її запрошення на навчання, організацію виїзду за межі України, інші документи, передбачені для виїзду на навчання за кордон, в особовій справі дитини на момент перевірки відсутні. Крім того, адміністрація закладу не володіє інформацією про перебування неповнолітньої на консульському обліку.

Таким чином, адміністрація закладу, яка відповідно до статті 66 Цивільного кодексу України та статті 245 Сімейного кодексу України виконує функції опікуна та піклувальника, самоусунулася від виконання обов’язків опікуна і фактично передала опіку над дитиною іншим особам, у той час як дитина перебуває у складі вихованців закладу.

Валерія Лутковська звернула увагу на те, що відповідно до частини першої статті 249 Сімейного кодексу України опікун, піклувальник зобов’язаний виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, психічний, духовний розвиток, забезпечити одержання дитиною повної загальної середньої освіти.

У зв’язку з цим в діях посадових осіб убачаються ознаки правопорушення, передбаченого статтею 166 Кримінального кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування).

З огляду на зазначене та керуючись статтею 60 Кримінального процесуального кодексу України, Уповноважений повідомила Генерального прокурора про вчинене кримінальне правопорушення та попросила вжити заходів для його розслідування.

Прес-служба Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини

 

Останні новини

Чернігівські правозахисники зміцнюють стресостійкість та мотивацію в громадській діяльності 19:10

Перевтома, стрес, професійне вигорання. Як не піддатися їхньому згубному впливу та як з ними боротися? Розібратися з цим допоміг тренінг на тему: «Мотивація, стресостійкість та протидія професійному вигоранню», тренером якого стала неперевершена супервізорка, психологиня та експертка з питань протидії гендерно-зумовленому насильству ГО «Центр «Жіночі перспективи» Олена Кальбус.

Інформаційні заходи з протидії гендерно-зумовленому насильству в Остерській та Новобілоуській громадах 18:27

Продовжуючи роботу з громадами у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, провели робочі зустрічі в Остерській та Новобілоуській громадах Чернігівської області.